Teadus/tehnikaring

Mis on seib ja mis on polt?
Mida tilgub auto alt?
Kuidas patareis on vool?
Teada saada on mul soov!

Hei-hopsti kõik väikesed muterdajad! Kindlasti oled sa vahel mõistatanud, kuidas üks või teine asi töötab. Samuti tahad sa teada, mis on erinevate mehhanismide sees. Tehnikaringis vaatamegi, mis on nii-öelda „karul kõhus”, võtame lahti ja paneme kokku ning kui juppe üle jääb, meisterdame nendest midagi põnevat.

Õpime ka roboteid kokku panema ja neid programmeerima, kasutame Edisoni ja Ozobot roboteid. Lisaks sellele sõidame droonitega ringi ning teeme kauneid pilte ja lahedaid videoid. Vahepeal lõbutseme legodega ja konstruktoritega. Mõnikord võtame välja puidupõletid ja teeme nendega vahvaid kaunistusi esemetele.

Eesmärk: laste mõtlemise, analüüsivõime, loovuse ja erinevate tööriistade käsitlemise oskuse arendamine. Ringi moto on: „Tehnika – see on ju imelihtne!”

Sihtrühm: lapsed alates 6. eluaastast.

Kus ja millal? Elva Huviala- ja Koolituskeskuse I korruse õppeklassis. Ring toimub üks kord nädalas. Rühma suurus kuni 8 last. Vaata tunniplaani.

Millega tegeleme? Uurime, analüüsime, kruvime, naelutame, meisterdame.

Sul on küsimusi tehnikaringi kohta? Võta ühendust juhendajatega Jaanus Sinimäe (Esmaspäeval, 17.15-18.15) ja  Hanna Laius  (Esmaspäeval, 16.00-17.30).