55 tundi huvimaratoni Elvas

20. mai 2019
55 tundi huvimaratoni Elvas

Kevadisel koolivaheajal 25.- 27.mai toimus 55 tundi kestnud Huvimaraton. Huvimaratoni käigus toimus hulgaliselt töötubasid, näituseid, kontserte ja lõpetuseks ka ühine tordi söömine. Huvimaratoniga tähistati 40 aasta täitumist sellest, kui Elvas on antud huviharidust ning Elva Avatud Noortekeskusel täitus 8.märtsil samuti 15 tegutsemisaastat. Seega tähistati kaks suurt juubelit korraga.

Huvimaratonil 29 erinevat üritust

Nende päevade vältel oli võimalik noortel osaleda 29 erineval üritusel, kontserdil või töötoas. Tegevust oli nii väiksematele kui ka suurematele huvitegevuse fännidele. Sai õppida näohoolduse kohta või vaadata läbi mikroskoobi põnevat taimemaailma. Varajased ärkajad said osaleda maalimise töötoas. Mõttespordi huvilistel oli hea võimalus ennast proovile panna õhtul toimunud välikabes. Üks kõige omapäraseimaid üritusi oli lavavõitluse õpituba Musta Kasti näitleja Jaanika Tammaruga.
Huvimaratoni käigus filmiti ülesse ka RN stuudio tantsud ja salvestati nii mõnigi pillilugu. Elva Noortevolikogu liikmed küpsetasid laupäeva hommikul pannkooke, mis ka päeva jooksul ära söödi. Kõige populaarsemaks osutusid Mare Tani läbiviidud Papjeemašee töötuba ja Kivide kaunistamine erinevates tehnikates. Lapsi aga jagus igale poole nii pilli mängima, kui ka öö läbi tantsima. Isegi mitu kilo kaaluv küpsisetort valmis meie kokandusringi noorte käe läbi. Läbiviidud töötubade lai valik näitab, et Elvas leiab iga laps endale tegevuse, mis just temale huvi pakub.

Kokku osales üritustel natuke alla 100 lapse ning paljud leidsid mitu tegevust mida 3 päeva jooksul proovida.

Vahvad kontserdid linnas

Ka Elva elanikud said lõbust osa, kokku toimus 5 suuremat ja väiksemat kontserti Elva Kultuurikeskuses ja Elva Avatud Noortekeskuses, kus esinesid nii laululapsed, pillimeistrid kui RN tantsijad.  Huvimaraton lõppes aga laupäeva õhtul, kus lõppkontserdil esinesid: kandlering, RN tantsulapsed ja laulustuudio laululapsed.

Suured tänud korraldajatele

Elva Huviala-ja Koolituskeskus soovib tänada peakorraldajat Garmen Vallikivi ning kõiki juhendajaid, õpetajaid ja noorsootöötajaid, kes töötubasid ja üritusi läbi viisid ning selle vahva üritusega kaasa tulid. Samuti tänud Elva Kultuurile, kes tuli vastu nii ruumide kui ka nõu ja jõuga. Pikk pai ja tänu ka kõikidele teistele, kes aitasid kaasa sellele, et koolivaheaeg nii toredate tegevustega täitus.


Uudised