🏡 Kes me oleme?

Oleme Elva Vallavalitsuse allasutus, mis pakub lastele ja noortele vĂ”imalusi avastada end ise ning omandada sĂŒvendatult huviharidust looduse, muusika, kunsti, spordi, tehnika ja ĂŒldkultuuri valdkonnas.

Teeme ennetustööd noorsootöös ning pakume koolitusi tĂ€iskasvanutele. Meie majas tegutseb Elva Avatud Noortekeskus. VÀÀrtustame koostööd erinevate partneritega ning oleme orienteeritud uuendustele ja infotehnoloogilistele lahendustele. Keskuse töötajaid iseloomustab ilmekalt mĂ”tteviis, et ka vĂ€hesest saab luua palju – meie inimesed panustavad keskuse arengusse pĂŒhendunult. Meie eesmĂ€rk on olla laste ja noorte jaoks.

Elva Huviala- ja Koolituskeskuse missioon on kujundada mitmekĂŒlgseid, kĂ”rgete vÀÀrtushinnangute ja positiivse ellusuhtumisega inimesi. Meie moto on: huvihariduses ja huvitegevuses veedetud aeg ei ole tĂ€naval veedetud aeg!


Kas sa teadsid, et:


Ajalugu

Huvikooli eelkĂ€ijaks saab pidada Tartu Pioneeride Maja, mis alustas tegevust Elvas 1979. aastal ja haldas ringe ĂŒle rajooni. Aastatel 1989-1994 kandis asutus nime Tartumaa Laste Huvikool ja alates 1994. aastast nime Elva Huvikool, mis andis huvialast haridust Elva ja selle lĂ€hiĂŒmbruse Ă”pilastele. Maja, mis asus Pikas tĂ€navas, oli ehitatud Eesti Vabariigi ajal 1920ndatel aastatel eramajaks. Hiljem töötas seal lasteaed ning edaspidi Elva Huvikool.

Elva Linnavolikogu otsusega liideti 1. augustil 2001. aastal Elva Huvikool Elva Kultuurikeskusega Sinilind. Noortekeskus loodi 8. mĂ€rtsil 2004. aastal Sinilinnu filiaanina asukohaga Jaani 7. Noortekeskusi ĂŒhendava ĂŒleriigilise eestkosteorganisatsiooniga MTÜ Eesti Avatud Noortkekeskuste Ühendus (MTÜ Eesti ANK) liituti 2009. aastal. 2014. aastal viidi noortekeskus ĂŒle renoveeritud ruumidesse (Pikk 8). Elva Huviala- ja Kultuurikeskus Sinilind reorganiseeriti 1. juulist 2016 Elva Huviala- ja Koolituskeskuseks.