Garmenil on magistrikraad kasvatusteaduste erialal. Kõrvalerialana õppis inimeseõpetust ja sotsiaalpedagoogikat. Garmen on huvihariduse spetsialistina töötanud Elvas alates 2004. aastast. Alates 1. juulist 2016 on ta Elva Huviala- ja Koolituskeskuse direktor. Naljatades ütleb ta, et tema suurim hobi ongi tema töö. Kahtlemata kuulub Garmenil igal hommikul kohvitassi kõrvale kas sudoko või ristsõna lahendamine või lausa mõlemad.
Võta ühendust
Irina Radionova
Mis võiks olla veel suurem rõõm kui see, et huviringi juhendab meie endine huvikooli õpilane!
Irina on kasvanud välja huvikoolist Siiri Puhalaineni käe alt. Irina juhendab beebikooli ja lastering AB-d, varem ka kokandusringi. Irina on Elva juurtega, kuid elab igapäevaselt Rannus. Peale selle, et talle meeldib palju köögis katsetada, käib ta meelsasti ka metsas seenel ning armastab valmistada ise hoidiseid. Tema hobi on näitlemine – ta teeb kaasa Lendteatri näitetrupis. Irinale meeldivad ebamugavad olukorrad, sest need sunnivad tulema välja mugavustsoonist ja õpetavad leidma kiireid ja õigeid lahendusi. Näitlemine pakub seda kahtlemata. Irina on seisukohal, et noortele peab andma võimalus olla ise ja aegajalt lubama veidi üle piiri minna, aga kõike seda suunamisel ja mõistuse piiril. Noortega töötamine kosutab nii keha kui ka vaimu.
Võta ühendust
Meeta Eliise Veigel
Meeta on juhendanud kunsti- ja animatsiooniringi juba 12 aastat, mis teeb tema elust umbes kolmandiku. Kunstilised teadmised ja oskused on ta omandanud Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikooli maaliosakonnas. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et alguse sellele teele sillutas kaheksa aastat õpinguid Elvas samas kunstiringis, mida ta nüüd ise juhendab. Peale huviringide juhendamise on Meeta elus tähtis koht loomel, maaelul ja loodusel. Ta hindab kõrgelt (loome)vabadust ja rakendab seda põhimõtet ka oma ringides, et mitte pärssida laste ja noorte loomingulisust. Seepärast samuti ongi Meeta huviringid nii populaarsed. Kolleegid hindavad Meetat kõrgelt tema heade suhtlemisoskuste ja tolerantsuse poolest.
Võta ühendust
Merit Täht
Merit on treener Elva Huviala- ja Koolituskeskuse RN Stuudios (Rhythmic Nation), mis alustas Elvas tegevust 2006. aastal. Meriti tantsutee sai alguse juba varakult – 4,5-aastaselt, kui tema vanaema viis ta käekõrval Tartu Tervishoiutöötajate majja Edgar Leppiku seltskonnatantsu klubisse „Mõmmik”. Ja siit edasi pole tantsupisik Meritit kordagi maha jätnud. Ta on tegelenud aktiivselt erinevate treenerite käe all erinevate tantsustiilidega nagu võistlustants, rock`n`roll, latiino, moderntants, aeroobika, iluvõimlemine, showtants, modern jne. Tema enda suurteks eeskujudeks olid, ja on ka praegu, treenerid Edgar Leppik, Janek Randla (tantsuklubi „Teemant” treener), Liidia Uustal, Evi Merusk, Merike Kippasto, Stassi Sois. Merit on hip-hopi treener ka Põlvas Meie Stuudios. Merit on IDO (International Dance Organization) litsentseeritud kohtunik. Merit annab oma treeneritele kui ka tantsijatele edasi praktilisi ja teoreetilisi kogemusi nii endise tantsija kui ka kohtuniku vaatenurgast. Meriti aktiivsesse ellu mahuvad veel sellised hobid nagu käsitöö, kokkamine, aiandus, sisekujundus ja modelleerimine.
Võta ühendust
Mari-Liis Kurvits
Mari-Liis on tantsupisiku saanud oma emalt ja vanaemalt, kes on rahvatantsu treenerid. Nii oligi Mari-Liisi esimeseks tantsustiiliks rahvatants, pärast mida järgnesid kantri- ja showtants. 2006. aastal liitus ta RN Stuudioga ja jõudis tänu Merit Tähele hip-hop tantsuni. Sellest ajast on ta jäänud kindlaks tänavatantsu stiilidele.
Treeneritööd RN Stuudios alustas Mari-Liis 2013. aastal ja on andnud workshoppe tantsukoolides Eestis ja Saksamaal. Tema grupid ja koreograafiad on pälvinud mitmeid poodiumikohti Estonian Dance Organizationi reitinguvõistlustel ja teistel tantsufestivalidel.
Mari-Liis on lõpetanud Tartu Ülikooli saksa keele ja kirjanduse eriala ning õpib hetkel magistris tõlkeõpetust. Mari-Liis on suur Saksamaa ja saksa keele fänn. Lisaks tantsule on Mari-Liisi hobiks ka muusika. Ta on lõpetanud kaks muusikakooli – Tartu Arsise Kellade Kooli ja Elva Muusikakooli. Hetkel mängib Mari-Liis puhkpilliorkestris Popsid saksofoni.
Võta ühendust
Mare Tani
Mare alustas Elva Huviala- ja Koolituskeskuses õpetamist 2015. aastal. Omab alushariduse pedagoogi kutset. 1994–1998 õppis ta Tartu Kunstiühingu „Pallas” Konrad Mägi nimelises maaliateljees klassikalist õlimaali. 2013. aastal sai ta Tartu Rahvaülikooli aasta õppija tiitli. Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis on lõpetanud Humanitaaria ja kunstide õppevaldkonna kunstide õppesuuna keraamika eriala. Mare on teinud keraamiku kutseeksami ja saanud keraamiku neljanda taseme kutsetunnistuse. On täiendanud oma keraamikaoskuseid Itaalias Faenzas Mondial Tornianti Gino Geminiani nimelises koolis ja “Bottega Morigi” stuudios keraamik Mirta Morigi juhendamisel. Mare hindab keraamika võluväge muuta elu pisemadki hetked eriliseks. Seda kõike alates hommikusest kohvitassist kuni lillede asetamiseni erilisse vaasi. Ta hindab kannatlikku lahket meelt ja hoolsust. Armastab teatrit, raamatuid, reisida, nautida loodust ning kõike uut ja inspireerivat.
Võta ühendust
Tuuli Vaher
Tuuli on lõpetanud Suzuki meetodi kolmanda taseme klaveriõpetajate koolituse ning täiendanud ennast teooria mänguliseks õpetamiseks Music Mind Games II kursusel. Alustas oma klaveriõpinguid Elva Muusikakoolis ning siit viis tee teda edasi Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli ja Eesti Muusikaakadeemiasse. Ta on õppinud kultuurikorraldust Tartu Ülikoolis, kus magistritöö jäi kirjutamata seoses tööle asumisega Otepää Muusikakooli direktorina. 11 Otepääl töötatud aasta sisse jäid ka laste sünnid. Just tänu vanema lapse varasele ja tungivale soovile viiulit mängida, jõudis Tuuli Suzuki meetodini. Suzuki meetodit peab Tuuli oma kireks ja hobiks Elva muusikakooli juhtimise kõrval. Energiat meeldib taastada lugemisega, teatrikülastustega, tervisespordiga, Shindo venitusharjutustega, koduaias toimetamisega ning perega.
Võta ühendust
Livia Kuuskvere
Livia on lõpetanud Tartu Heino Elleri nimelise Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi klassikalise laulu erialal. Livia initsiatiivil loodi 1994. aastal Elva Huvikoolis solistide ring, millest hiljem kasvas välja laulustuudio. Livia ongi õpetanud Elvas laulmist 1994. aastast saati. Livia suurteks hobideks on raamatud, reisimine ja teater. Ta naudib muusikat ooperist rockini. Üdini on teda lummanud Itaalia, itaalia keel ja kunst. Livia peab silmas seda, et igal aastal võtaks ta ette midagi sellist, mida ta varem pole teinud. Tal on ka üks eriline hobi – ta kogub inglikujusid.
Võta ühendust
Ave Kalmus
“ Meie maailmas on laste maailm,
vanas maailmas on vastne maailm.
Suurde pihku saab väikene käsi.
Rõõmud ei roosteta, valud ei väsi,
mured ei murene, vaevad ei vanu…
Kordudes kõik on kordumatu.”
Armastan neid luuletaja Lehte Hainsalu mõtteid väga.
Need kannavad läbi aegade.
Olen aastate jooksul saanud osa väga paljude eelkooli ja algklasside laste kasvamisloost. Igas loos omad rõõmud ja mured. Koostöös usaldavate vanematega on iga laps saanud kaasa olulised õpioskused ja väärtused, millele järgnevates kooliastmetes toetuda.
Parima tunnustuse osaliseks sain oma töös siis, kui üks 1. klassi laps keksis tunni lõpul särasilmselt minu juurde, kallistas ja lausus õhinal: “ Aitäh, õpetaja, mulle väga meeldis sinuga koos õppida!”
Võta ühendust
Tõnis Kirsipu
Tõnis on löökpillimängija ansamblis Lonitseera. Ta lõpetas 2014.
aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia olles esimene
diplomeeritud pärimusmuusika löökpillimängija Eestis. Mängida armastab
ta kõike – lisaks traditsioonilisele trummikomplektile ka erinevate
kultuuride perkussioone.
Võta ühendust
Kelly Vask
Kelly Vask on omandanud rakenduskõrghariduse Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika erialal, spetsialiseerudes vokaalile ja kitarrimängule. Lisaks sai ta koolis mõnusa doosi helitehnoloogilisi teadmisi, mis leiavad nüüd rakendust Laulustuudio õpilaste salvestamise ja väiksemate kontsertide helindamise näol. Kui Kelly parasjagu huvikoolis ei ole, siis toimetab ta laulja-laulukirjutajana oma bändis Kelly’s Puzzle või nokitseb sooloprojekti kallal, eesmärgiga ikka paremaks laulukirjutajaks, üleüldse paremaks muusikuks saada. Peale muusika armastab neiu väga teed, kampsuneid ja šokolaadi.
Võta ühendust
Riin Pross
Riin Pross on lõpetanud Tallinna Ülikooli Pedagoogilise Seminari noorsootöö eriala, valikainena õppis näiteringi juhendamist. Talle meeldib reisida, meisterdada, pildistada loodust ning lugeda luuletusi ja noorsooromaane. Peab oluliseks vabatahtlikku tööd – ta on teinud seda vähekindlustatud noortega ning pakkunud hoiukodu kodututele kassidele. Riin on Elva Huviala- ja Koolituskeskuses avatud noortekeskuse noorsootöötaja. Riin soovib olla noortele inspiratsiooniks nende tuleviku valikute langetamisel.
Võta ühendust
Johanna Mägi
Johanna on alates 2019. aastast juhendanud laste digikunsti- ja hiljem ka kunstiringi. Johanna on Tartu kunstikoolis omandanud kujundusgraafiku eriala. Oma teekonda kunsti vallas alustas ta siin samas, Elva huvikooli kunstiringis. Sealt sai ta külge kunstipisiku ja julguse kunsti edasi õppima minna. Johanna huvitub erinevatest kunsti vormidest- graafilisest disainist kuni meisterdamiseni. Oma ringides annab ta õpilastele mitmekülgseid ülesandeid, mis panevad laste loovuse proovile. Johanna õpetab enda tundides erinevaid kunsti stiile ja meetodeid, et lastel ei oleks kunagi igav. Kunst on tema arust lõbus ajaviide, mis on samal ajal arendav.
Võta ühendust
Dagmary Kuslap
Dagmary on noorsootöötaja Elva Avatud Noortekeskuses. Dagmary on läbinud ja ennast täiendanud Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis täiendusõppeprogrammi Pedagoogika kursusel, kus peamisteks teemadeks olid õpi- ja õpetamistegevuse kavandamine, õpikeskkonna kujundamine, õppimise ja arengu toetamine, refleksioon ja professionaalne enesearendamine. Täiendusõppeprogramm on seotud kutsestandardi õpetaja tase 7 kompetentsidega. Dagmary tegutseb vabatahtlikuna Naiskodukaitse ja Kaitseliidu organisatsioonis ja on Elvas kodutütarde rühmavanem alates 2017. aastast. Ta on läbinud Kaitseliidu vabatahtlikku noortejuhi kursuse. Ise ütleb ta tihti, et ei ole olemas lahendamata olukordi, vaid tuleb kiirelt mõelda ja vajadusel ka tegutseda. Talle meeldib looduses viibida. Matkarajad ja veekogud on ta lemmikud. Samuti ei ole tema arust olemas halba ilma vaid on kehv riietus. Hobideks on Dagmaryl kanuutamine, matkamine, vibulaskmine ja kokkamine.
Henrika Trave
Henrika Trave on omandanud rakenduskõrghariduse Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal, spetsialiseerudes plokkflöödile, torupillile ja helitehnoloogiale. Muide, kaks meie laulustuudio õpetajat – Kelly Vask ja Henrika – olid ka kursaõed! Kui Henrika parasjagu huvikoolis ei toimeta, on ta ametis Viru Folgi noorteprogrammi korraldamise või sotsiaalmeedia spetsialisti hariduse omandamisega. Kui vahel juhtub töö ja kooli kõrvalt aga vaba aega jääma, võtab ta ette pika reisi oma kodusaarele Saaremaale. Peale muusika, looduse ja oma kodusaare armastab Henrika üle kõige talve, kampsuneid ja suuri kruuse!
Võta ühendust
Rasmus Kadaja
Rasmus Kadaja on üles kasvanud Mulgimaal, Karksi-Nuias ning õppinud Karksi-Nuia muusikakoolis akordionit, karmoškat ja eesti lõõtspilli. Südamelähedasemaks on jäänud eesti lõõtspill ja karmoška ning nendel on ta andnud palju kontserte ja mänginud simmanitel nii üksi kui ka ansambliga Lõõtsavägilased, mille liikmete hulka ka tema kuulub. Juba mitu aastat on Rasmus õpetanud erinevates rahva- ja pärimusmuusikalaagrites karmoškat ja eesti lõõtspilli ning nüüd on võimalus neid pille õppida ka Elva huvikoolis!
Võta ühendust
Henri Roht
Hei! Mina olen Henri. Olen õpetaja ning muusik. Varasemalt olen töötanud Kalmetu Põhikoolis muusikaõpetajana, Viljandi Gümnaasiumis huviringi juhendajana ning Heimtali Põhikoolis bändiringi juhendajana. Muusikat teen aktiivselt peobändis Gvint ning omaloomingulistes bändides think twice ning apteeker, millele muusikat produtseerin, salvestan ning kirjutan ise. Olen lisaks kitarrile veel õppinud ülikoolis klaverit ja saksofoni, omakeskis ka trumme. Kuna mulle väga meeldib uusi teadmisi ning oskusi omandada, siis olen avatud õpetajana ka õpilasega koos pillil uute tehnikate ja/või stiilide avastamisse. Pean tähtsaks, et iga õpilane saaks individuaalse lähenemise.
Võta ühendust
Anneli Jaeger
Anneli on Hunt Kriimsilm, kelle hinge panevad helisema nii muusika kui ka töö laste ja noortega. Ta on töötanud lapsehoidjana, noorsootöötajana, huviringide juhendajana, kultuurikorraldajana, mängutoa koordinaatorina ning viinud mängujuhina läbi laste sünnipäevi. Kevadel lõppesid õpingud Viljandi Kultuuriakadeemias kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekaval. Oma tassi täidab ta lugemise, kirjutamise, jalutamise, küpsetamise ja šokolaadi söömisega.
Ave-Maria Sild
Vanemate väitel olevat Ave-Maria enne lalisenud laulda kui sõnad selgeks sai.
Ave-Maria on lõpetanud Tartu H. Elleri Muusikakooli ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegu Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia) koorijuhtimise ja muusikapedagoogika erialadel. Ave-Maria on juhatanud mitmeid koore ja õpetanud lastele laulmist, nii soololaulu kui ka ansamblilaulu. Ave-Maria, mängib erinevaid pille ja saadab ka kitarril ansambleid ja enda esinemisi. Vabal ajal armastab ta maalida, nikerdada ehteid, lugeda raamatuid, kuulata muusikat, vaadata loodusfilme ja maal olles metsas jalutada. See inspireerib looma uusi laule. Koostöös ERR- iga on ilmunud Ave-Maria loomingust laste laulude CD „Jõulude ootel.“
Mae Juske
Mae on Elva Keskkooli, Elva Muusikakooli ja Elva Huvikooli kodundusringi (1. lennu) vilistlane. Lõpetanud H.Elleri muusikakooli solfedźo- ja koorijuhtimise erialal, Audentese Ülikoolis ärijuhtimise BA, Tartu Ülikoolis sotsiaalteaduste MA. Mae on üle 30 aasta olnud veskiemand Hellenurme vesiveskis, kus muuseumitöö ühe valdkonnana on aastaid pakkunud veskikülalistele söömaaegu ja õppeprogramme rõhuga toidupärandile, traditsioonilisele toorainele ja toiduvalmistamisele. Mae oli 2016-2024 Palupera Põhikoolis kodundusringi õpetaja. Mae laulab juba üle 30 aasta Tartu Ülikooli akadeemilises naiskooris, armastab suusatada, rattaga sõita, ujuda ning vaheldusrikast, ilusat, põnevat, väljakutseterohket veskielu, mida vaarisa veskikoht Hellenurmes on aastakümneid kogu perele pakkunud.