Digikunsti- ja animatsioonilaager

29. juuni 2022
Digikunsti- ja animatsioonilaager

Huvilaager toimus 27.-29. juunil, kus osales 14 digikunsti- ja animatsioonihuvilist noort. Sellel aastal oli lisaks digikunstile (juhendaja Johanna) ja animatsioonile (juhendaja Meeta) laagris ka noor juhendaja Anete, kes tegi noortega mõnusaid lõunasööke ja korraldas neile mänge.

Digikunstis said laagrilised digilauaga joonistada ägedaid kleepse, videotöötlusega tutvumiseks tegid nad valmivale animatsioonile algus- ja lõputiitrid ja otsisid multikale helisid. Osad noored jõudsid katsetada ka pikslikunsti.

Kolme päeva jooksul valmisid animatsioonid, mida tehti kas üksi või kahekaupa, tehnikatena kasutati lamenukk- ja/või plastiliini animatsiooni. Uskumatult lühikese ajaga valmisid väga lahedad ja terviklikud animatsioonid. Ideid oli erinevaid, arvestades väga minimaalset aega animatsiooni loomiseks mis meil oli, pidi kahjuks mõne pikema ja põhjalikuma plaani lühemaks korrigeerima. Õnneks said kõik klipid valmis ja helindatud. Ja osalised said loodetavasti sisse korraliku animatsioonipisiku.

Toiduvalmistamise osas said noored valmistada nii makaronisalatit, viineripirukaid, pitsat, tikuvõileibu, küpsisetorti kui ka end jahutada arbuusiviiludega. Kõik olid väga tublid ja üllatasid enda oskustega. Kõige populaarsemad olid muidugi viineripirukad ja pitsa, mida alguses tundus väga palju, kuid kõik söödi ära. Mõned lapsed avastasid enda jaoks ka esimest korda juustu ja viinamarja koos söömise, mis kõigile lõpuks ikka meeldis.  Mängiti ka erinevaid joonistusmänge mille käigus noored joonistasid kokku lahedaid tegelasi ja kinniste silmadega joonistamine tegi kõvasti nalja ja lähendas osalejaid.

Aitäh kõigile osalejatele ja juhendajatele! Ei jõua ära imestada, kui vahva ja andekas seltskond laagris kohtus.

Valminud animatsioonid leiate ka Animatsiooniring Elva YouTube-i kontolt.


Uudised