Digikunsti-ja animatsioonilaager

9. aug. 2018
Digikunsti-ja animatsioonilaager

Elva Huvikeskuses algas augustikuu digikunsti-animatsioonilaagriga, mida juhendasid Meeta Eliise Veigel ja Triin Tens.

Laagris valmis kolm stoppkaader animatsiooni, kaks grupitööd ja üks individuaaltöö. Grupitööd teostasid laagrilised kolmes erinevas tehnikas: plastiliin-, lamenukk- ja tahvlianimatsioon. Õpilased said praktiseerida ka monteerimist ja kiiremad lisaks helindamist. Peale kunstiliste oskuste ja animeerimise arendamise oli laagris animatsiooni loomine kindlasti ka koostöö õppimise koht, alguses omavahel üsnagi võõras seltskond suutis pärast algset kohmetust ülesanded ära jagada ja planeeritud projektid teostada. Kokku sattus üks väga vahva, andekas ja lõbus grupp laagrilisi, kellega oli rõõm koos töötada.

Lapsed õppisid tundma pikselgraafika programmi FireAlpaca ja said kasutada digilaudu, et joonistada. Esimesel päeval said lapsed katsetada erinevaid pintsleid ja tööriistu ning neil valmis enda soovil digimaal. Teisel päeval  prooviti fotoaparaadiga pilti teha, et hiljem sinna midagi FireAlpaca’s peale maalida. Kolmas päev möödus pikselgraafikas animatsiooni tegemisega.

Laagri õnnestumisele aitasid kaasa kevadel Varaaidast saadud toetuse raames projektile „Animapüünist üles seadma“ soetatud õppevahendid.

Laagri lõpus oli kuulda hõiskeid: „Selline laager võiks kesta igavesti!“

Animatsiooniringi kanalilt https://www.youtube.com/channel/UCVAFhlRnlx2QysiZweApkkg saab näha valminuid klippe.

 


Uudised