Elva Gümnaasiumi 1.-2.klassid tervist edendamas noortekeskuses

21. apr. 2023
Elva Gümnaasiumi 1.-2.klassid tervist edendamas noortekeskuses

Möödunud ja lõppeval nädalal külastasid Elva Avatud Noortekeskust Elva Gümnaasiumi 1.-2.klassid. Kui sügisese külastuse teemadeks oli huvikooli ja noortekeskuse ruumidega tutvumine ja #kannankiivrit töötuba, siis seekord keskendusime terviseedenduse teemadele läbi mitteformaalsete tegevuste.

Elva Avatud Noortekeskus kuulub Tartumaa Tervist Edendavate Noortekeskuste (TENK) võrgustikku ning Elva Gümnaasium kuulub Tervist Edendavate Koolide (TEK) võrgustikku. Käesoleval aastal on noortekeskus võtnud eesmärgiks just noorte terviseedenduse teema. “Terves kehas terve vaim” on rohkemat kui kõigest kõnekäänd – tervislikult elades ei hakka külge igasugused haigused, õppeedukus on parem ning kõik see mõjutab ka meie tunde-elu. Terved inimesed on õnnelikud ja vastupidi 🙂

Noortekeskuse noorsootöötajad jagasid noored kahte gruppi ning viisid noortega läbi 2 erinevat töötuba. Noorsootöötaja Riin võttis õues noortega ette liikumismängud – on ju liikumisaasta ning eesti noored liiguvad vähe. Rõõm oli kuulda, et paljud noored käivad erinevates sporditrennides. Tuletasime meelde teada-tuntud mänge nagu “haned-luiged, tulge koju”, “meri-maa”, “banaanikull” jne. Oli näha, et noortele meeldivad sellised mängud sest aeg mõõdus kiiresti ja lõbusalt. Noorsootöötaja Dagmary laiendas noorte teadmisi suhkrute töötoas. Noored said teada, mis on lisatud suhkrud ja kui palju võib neid olla isegi tavalises maitsevees, kummikommidest ja Coca-Colast rääkimata. Lisaks tehti läbi üks vaikuseminutite harjutus, mis meeldis noortele. Üks poiss ütles isegi: “Meil pole kunagi klassis nii vaikne, peaksime seda ka koolis tegema.”

Elva Avatud Noortekeskuse tervisedenduse töötubadest said osa 85 Elva Gümnaasiumi õpilast. Noorsootöötajad tänavad õpetajaid koostöö eest ning jäävad lootma jätkuvale heale koostööle.


Uudised