Elva noorte vaimse tervise edendamine digitaalse helimaailma toel

6. apr. 2022
Elva noorte vaimse tervise edendamine digitaalse helimaailma toel

Kas oled muusikat kuulates mõelnud, mis muudab selle loo nii heaks? Või kontserd​​il käies mõelnud, kes on see, kes krutib mikrofoniheli ja kes teeb selle kontserdi nauditavaks? Äkki oled üldse proovinud ise laule kirjutada, aga puuduvad oskused seda produtseerida ja salvestada? Sind huvitab kogu helimaailm ja tahaksid teada, milline juhe käib mikrofoni taha või kuidas saab ühel klahvpillil mängida kõiki instrumente? Oled proovinud muusikarütmide saatel lõõgastuda, kuid ikkagi hiilivad mõtted l​​igi?

Kui mõni nendest küsimustest on Sind kõnetanud, siis nüüd on aeg seada sammud Elva Huviala- ja Koolituskeskusesse, sest on aeg neile küsimustele vastused leida. 

16. ja 29.aprillil toimuvad erinevad õpitoad, mida viivad läbi oma ala eksperdid. Tutvu lähemalt päevakavaga siin:

  • 16.04 LÜKKUVAD EDASI!

12:00-12:45  Merike Paberits – Muusikateraapia 1

13:00-13:45  Merike Paberits – Muusikateraapia 2

14:10-15:00  lõuna
16:45-18:15  Rasmus Maaseni stuudiosalvestam​​ise õpituba

18:15-18:30  snäkk

18:30-20:00  Rasmus Maaseni stuudiosalvestamise õpituba

  • 29.04

10:45-12:15  Kelly Vask – laulukirjutamine, heliproduktsioon

12:30-14:00  Kelly Vask – laulukirjutamine, heliproduktsioon

14:00-15:00  lõuna

15:00-16:30  Krister Toom – LlVE-helindamine
16:30-17:00  snäkk
17:00-18:30  Krister Toom – virtuaalne soundcheck

NB! Kõik õpitoad on ka praktilised, st saate kõike praktikas läbi teha! 

Sihtgrupp: 14+

T-A-S-U-T-A!!!

Registreeri ennast õpitubadesse, mis Sind paeluvad. NB! Muusikateraapia õpitubadest vali ainult üks, sest sisu on kõigil sama. 

  • Rasmus Maasen on helitehnoloog, kes on töötanud msonic Balticus, RetroSonic Pro Audios ja mujal, teeb jätkuvalt koostööd Eesti ühe auhinnatuima helitehniku/helikunstniku José Diogo Nevesega, õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias (edaspidi TÜVKA) helitehnoloogia erialal ja on hetkel tegev RGB Balticus. Lisaks sellele on ta õpetanud helitehnoloogiat nii TÜVKA-s, Keila Noortekeskuses, Viljandi Muusikakoolis kui ka MuuVi Stuudios. Rasmus tuleb jagama teadmisi stuudiosalvestuse protsessist, salvestustehnika püstitamisest, helitöötlusprogrammidest ja temaga on võimalus vaadata ka algelise helitöötlusmaailma tagaruumidesse. 
  • Merike Paberits on pärimusmuusika maastikul tuntud flöödi- ja torupillimängijana. Ta on tegevmuusik ansamblites Black Bread Gone Mad, Paberits&Tirmaste ja Nikns Suns. Lisaks muusikalistele koosseisudele on Merike juhendaja olnud mitmetes muusikalaagrites, õpetaja mitmetes koolides üle Eesti ja löönud kaasa ka muusikuna erinevates teatrietendustes. Muusikateraapia on tema salakirg. Sel teemal on ta end haridunud  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia täiendkursusel ning mida praktiseerib siiani vajadusepõhiselt.
  • Kelly Vask on Elva inimestele teada eeskätt Elva Huviala- ja Koolituskeskuse laulustuudio õpetajana. Väljaspool sealset tööaega on tegemist laulja, laulukirjutaja ja produtsendiga, kellel oma sulest ette näidata kaks minialbumit. Kelly on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rütm​​imuusik-tehnoloogi erialal, omandanud muusikaproduktsiooni kutse Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis ning hetkel täiendab ta ennast taas Kultuuriakadeemias magistriõpingutes. Laulude kirjutamine on Kellyga kaasas käinud varajasest teismeeast saati, kuid nüüdseks on ta leidnud oma stiili, mis ei kirjelda ühtegi teist lauljat. Kelly käe all on võimalus saada algteadmisi laulukirjutamisest, millest alustada ja kuidas jätkata. Lisaks sellele tutvutakse loo struktuuri ja vormi analüüsimisega ning pistetakse varvas ka produtseerimise vette, et sahtlisse kirjutatud laulud saaksid vääriliselt viimistletud.
  • Krister Toom on Elva Gümnaasiumi õpilane ja režiiringi juhendaja. Ta on tegelenud helitehnoloogiaga juba viis aastat. Selle aja jooksul on ta vastu võtnud erinevaid väljakutseid nii Elva Kultuurikeskuses, Elva LendTeatris kui ka mitmetelt koosseisudelt. Hetkel on ta tegev heli- ja valgustehnikuna Otepää Kultuurimajas. Lisaks enda harimisele jagab ta oma teadmisi ka Elva Gümnaasiumis tegutsevas helitehnoloogia suunitlusega huviringis – režiiringis. 
    “LIVE-heli õpitoas tutvume helitehniku kui spetsialisti tööga, kelle vajalikkus üritustel on olla vahendaja kõneleja, bändi, koori vms esineja ning publiku kõrvade vahel. Tutvume​​ erinevate mikrofonide, kõlarite ja kindlasti ka mixerpultidega. Samuti püüame iseseisvalt panna püsti kõlarid ning uurime lähemalt, missugused võimalused on meil heliga “mängida”. Õpime kuulama muusikat hoopis teise pilguga, et avardada kuulaja kuuldepilti! Õpitoa lõpuks viime läbi ka väga vajaliku heliproovi ehk soundchecki.”


Uudised