Elva õpilasmalev pakkus töö-, õpi- ja suhtluskogemust 14-le noorele

18. aug. 2022
Elva õpilasmalev pakkus töö-, õpi- ja suhtluskogemust 14-le noorele

17.-23.juuli toimus juba neljandat aastat Elva Avatud Noortekeskuse eestvedamisel Elva õpilasmalev 2022. Malevlastele pakkusid tööd kohalikud ettevõtjad AS Tarm, Marepleks OÜ ning Elva Linnaraamatukogu ja Elva Huviala- ja Koolituskeskus. Maleva ridadesse mahtusid 14 seiklushimulist, töökat ja elurõõmsat noort.

AS Tarmis said noored tööülesandeks värvida viie tööpäeva jooksul tehase välisseinad. Kuna noored olid aga nii kiired värvijad, pidi tööandja mõne päeva möödudes mõtlema välja uue töö – kuuriseinade värvimine! Juhataja jäi noorte tööga väga rahule ning peab plaani ka järgmine aasta malevlased tööle võtta. Marepleks OÜ on noortele malevlastele tööandjaks olnud juba neli aastat. Igal aastal on noored värvinud üle Seeneriiki ja ka seekord olid usinad töösipelgad seal ametis. Lisaks värviti imeliselt kaks konteinerit ja tegeleti muude vajalike töödega. Elva Linnaraamatukogu pakkus esimest korda tööd malevlastele. Noorte sõrmede vahelt käis läbi mitmekümneid kui mitte sadu raamatuid, mis said puhtaks tolmust ja leidsid oma koha riiulis. Noored panid välja ka näituse “Midagi teistelt noortelt sinule”, kus oli raamatusoovitusi noortele vanusest 13. Elva Huviala- ja Koolituskeskuses said noored ülesandeks teha uuenduskuur huvikooli saalis ja saali tualettruumis. Noored valmistasid ruumi ette värvimiseks (teipi ja paberit kulus nii, mis mühises) ja lasid seejärel pintslitel ja rullidel seinte peal käia. Asutuse juht Garmen Vallikivi polnud noorte kiitmisega kade: “Tublid tegutsemishimulised ja huumorisoonega noored! Meie majas töötanud malevlased julgesid lasta ka fantaasial lennata!”.

Lisaks töötamisele said noored enda teadmisi, kogemusi ja oskusi avardada erinevate vaba-aja tegevustega. Noortele tutvustati noorsootööd ja noorsootöötaja ametit ning noored said grupitöös arutada Elva valla noorsootöö võimekuse üle. Vaimse tervise töötoas said noored arutada vaimse tervise häirete teemal ning grupitööna tehti plakat ühe vaimse tervise häire kohta. Noortele tuli külla ka töötukassa karjäärinõustaja ning arutas noortega erinevatel töökarjääri teemadel. Lisaks võtsime ette jalutuskäigu Tartumaa Tervisespordi Keskusesse, kus harjutasime vibulaskmist. Noortega käis tutvumas ka Elva valla noorsootööspetsialist Sirle Lüüs. On rõõm tõdeda, et kuigi Sirle pole enam n-ö platsitöötaja, oli ta valmis meie noortega minema Tartumaa malevate kokkutulekule, kui meie juhendajad seda teha ei saanud. Viimasel tööpäeval sõitsime Tartusse, et jahutada endid uisuväljakul. Malevajuhendajad kiitsid noori: “Noored astusid oma igapäeva mugavustsoonist välja ning panid end proovile võõras keskkonnas ja ületasid end! Selliste heas mõttes pea-ees-vette-noortega on nii mõnus malevat teha!”.

Maleva korraldajad tänavad kohalikke, kes toetasid malevat erinevate hoidiste või toiduainetega: Minna Kivi ja tema talupidamine “Talu ja loomad”, Merle Kõks, Elva NKK jsk-st Helina ning Dagmary Kuslap. Äärmiselt südantsoojendav oli tunda teie toetust pärast seda kui mitmed suuremad toidutööstused ütlesid meie sponsoripalvetele ära.

Projekti rahastas HARNO ja Elva vald.


Uudised