Elva valla noortemalev 2020

2. sept. 2020
Elva valla noortemalev 2020

Maleva video.

Enne töö, töö, töö…

Seekord tegid malevlased korda Seeneriiki. Tööd tehti 5 päeva ja iga päev tehti 7 tundi tubli tööd. Korda said Seeneriigi kõik atraktsioonid. Said nad nii puhastud, värvitud kui ka õigesse kohta paigutatud. Seeneriik on nüüd jälle viks ja viisakas. Noored jäid samuti enda tööga väga rahule ning nüüd saavad iga kord, kui sealt mööda kõnnivad öelda, et jah, mina tegin ka seda.

…ja siis, oh seda lõbu ja nalja.

Esmaspäeval käis malevlasi harimas Eesti Töötukassa, kes tegi kokkuvõtliku loengu/töötoa tööseadusest ja kõigest, mida noor peaks töötamisest teadma. Tesipäeval oli suunaks seiklusmäng, mida korraldas Elva naiskodukaitsjad Dagmary Kuslap, Signe Aasmäe ja Kersti Vahi. Kolmapäeval sai aga põnevust ja nutikuts proovile panna ning ülesandeks sai noortel põgeneda põgenemistubadest Elva Põgenemistuba Roomscapeis. Neljapäeval said malevlased teha klaasist kunsti töötoas, mida andis huvikooli õpetaja Mare Tani. Valmisid nii ilusad mesilased, lilled, südamed aga ka abstraktsemat kunstiteoseid. Reedel oli suunaks Mustjärve matkarada, kus sai nii matkata, tutvuda Nõo maleva noortega kui ka grillida ja chillida. Samuti mängiti ka huvitav mäng, kus pidi aja peale plaksumaisi tegema, vahenditeks vaid tikud, 2 teeküünalt ja veidi traati.

Laupäeva ja pühapäeva veetsid noored Rõngus, kus toimus Elva valla malevate kokkutulek. Kõigepealt võistelesid malevad selles, kes kõige kiirema ja parema paadi teeb, seejärel toimusid erinevad õuemängud, mida viis läbi Seiklus Kuubis. Õhtul oli üks korralik disko ja chill.

Aga milleks üldse malev?

Maleva eesmärgiks on anda noortele esimene töökogemus ning arendada nende tööoskusi ja teadmisi. Kui soovime endale tulevikus tööjõudu, kellel on nii vastav haridus kui ka kogemus, tuleb noortele juba varakult anda võimalus kooli kõrvalt või suvisel perioodil endale töökogemust hankida. Kuidas saada kogemusi, kui keegi ei ole nõus andma seda esimest tööampsu ning tööharjumus tekib ikka tööl käies, mitte kodus teleka ees. Kahjuks on noortel raske endale töökohta leida, eriti kui on tegemist alaealisega ja esmakordselt tööle suunduva noorega. Alaealisi tööle võttes kehtivad karmimad reeglid ja tuleb täitsa rohkem pabereid, mis tihti tööandjaid hirmutab. Samas aga on noored, kes lõpuks tööle võetakse tublid ja kohusetundlikud töötajad, sest on äärmiselt tänulikud saadud võimaluse eest. Lisaks sellele on võimalus kohalikel ettevõtetel ennast noortele tutvustada, et nad juba kooli lõpetades teaksid, et neil on võimalus ka kodukohas töö leida.

Tänusõnad

Malev ei oleks saanud toimud ilma Elva Huviala-ja Koolituseksuse vahvate juhendajateta, kes oma teotahte ja sooviga noortele midagi vahvat korraldada panid kokku maleva kava ja korraldasid lisaks tööle ka palju muid vahvaid tegevusi. Soovime tänada Elva valda ja Haridus-ja Noorteametit, kes maleva toimumise oma toetustega üldse võimalikuks tegid. Kõige suurema pai ja tänu soovivad malevlased saata enda vahvale tööandjale, kes malevalastele võimaluse ja esimese töökogemuse andsid.

Kui tunned, et sul soov ja võimalus järgmine suvi noortele pakkuda tööd võid juba täna võtta ühendust Elva Huviala-ja Koolituskeskusega, ega järgmine malev enam mägede taga ole.


Uudised