Elva võidukas kabetaja Keir

11. jaan. 2019
Elva võidukas kabetaja Keir

Elva kabetajate lippu hoiab kõrgel 10 aastane Elva poiss Keir-Christjan Sugul, kes on viimastel aastatel toonud koju mitmeid kabeturniiride võite ja kõrgeid kohti.

Keir käib aktiivselt kabetamas Elva Avatud Noortekeskuse kabetrennis, mille juhendajaks on kabe-entusiast Kaido Raidla. Kaido osaleb ka ise aktiivselt võistlustel. Lisaks trennile tuleb ka muidugi kodus pidevalt harjutada. Kabetrennid algasid noortekeskuses 2,5 aastat tagasi ja Keir leidiski tee kabetrenni Elva Gümnaasiumis korraldatud algklasside kabeturniiri käigus.

2018 aasta viimased kuud olid noore kabetaja jaoks tegusad. 3.novembril Kuigatsi kabeturniiril sai Keir enda vanuseklassis II koha ja täiskasvanute arvestuses 9.-11. koha.

Novembrisse jäi ka teine kabeturniir Palamusel, kus Keir väljus poiste alagrupist võitjana ning sai üldkokkuvõttes 3. koha.

16.detsembril osales Keir Enn Rüütsalu mälestusturniiril täiskasvanutele.

Viimati võttis Keir mõõtu teiste kabetajatega 6.jaanuaril Tartumaa talimängudel, kus saavutati valdade arvestuses 4. koht, võistkonda kuulusid veel Kaido Raidla ja Lea Novikov.

Uuel aastal on ootamas ees ka uued katsumused. Kui varasemalt on nutikas kabetaja võistelnud 64 ruudulises kabes, siis alates sellest aastast hakkab ta võistlema ka 100 ruudulises kabes.


Uudised