Henri Roht – kitarriõpetaja, kes pole lapsepõlve unistusi unustanud

12. sept. 2023
Henri Roht – kitarriõpetaja, kes pole lapsepõlve unistusi unustanud

Ta on muusik, kes mängib lisaks kitarrile ka klaverit, saksofoni ja trumme. Kuigi ta teeb omas seltskonnas nalja, et muusika õpetajaks hakkavad need, kes on ise muusikuna läbi kukkunud, ei saa seda tema kohta kindlasti öelda. Ta on bakalaureuse haridusega dirigent, kes juhendab Sakala Meeskoori. Lisaks teeb ta kahasse Ako Lehtmetsaga bändi Think Twice, mis on osalenud finalistina ka Noortebändi konkursil. Noortebändil jäid nad küll alla Kelly Vaskile, kes praegu kolleegina juhendab Elva Huviala- ja Koolituskeskuses laulustuudiot. Kellyga on nad jõud ühendanud ka muusikaproduktsiooni huviringi juhendamisel. Muusikaproduktsioon huviringina on Eestis küll alles pead tõstmas, kuigi maailmas on see juba pikemat aega populaarne. Muideks, muusikaproduktsiooni huviringi on veel vabu kohti! MUBA-s studeerib ta ise samuti muusikaproduktsiooni hetkel.

Keskhariduse omandas ta Viljandi Gümnaasiumis, kuhu ise pöördus tagasi huviringi juhendajana. Huviringi juhendaja ametit pidades sattus ta ka muusikaõpetajat asendama ja meenutab, kuidas vahel seisis klassitäie õpilaste ees, keda muusika ajalugu üldse ei huvitanud. Ta ei võtnud seda küll isiklikult, aga mainib, et see võttis ka endal motivatsiooni maha. Praegu, olles kitarriõpetaja Elva Huviala- ja Koolituskeskuses, ütleb, et tal tuleb kerge värin sisse, kui näeb ülimotiveeritud õpilasi, kes tahavad tulla ja õppida.

Esitasime kolm küsimust Henrile, et temaga paremini tuttavaks saada.

Mis on ühist sinul ja pillil su käes? Meil on mõlemal pikk kael! (muheleb) Ära otsi selle taga mingit filosoofilist mõtet, lihtsalt lahe nii öelda. Lisaks on meil mõlemal 6 keelt suus. No minul tegelikult pole, aga võib-olla kunagi on! Ja ka mina vajan vahel häälestamist nagu kitarr.


Mis on õpetajana sinu supervõime?Ma arvan, et minu supervõime on tekitada õpilases põnevust. Mulle tundub, et olen hea ärgitaja. Lisaks noorte mõistmine, aga see on ju üldine oskus?


Kui sa ei oleks muusikaõpetaja, siis kes sa oleksid? Kokk või astrofüüsik. Kokkan kodus päris palju, võib olla isegi pigem rohkem kui mu elukaaslane. Kosmoseteema on mind alati huvitanud. Mäletan, kuidas lapsena tahtsin endale planeet Maa tapeeti, aga mu vanemad arvasid, et ma olen selle jaoks veel liiga väike ja valisid mulle mingi vormeli tapeedi. Oi, ma olin pettunud! Kuni ükskord salaja mu vanemad tapeedi ära vahetasid, sest said aru, et oleks ikka pidanud mind kuulama. See tapeet on siiani veel seinas ja tuletab mulle meelde poisipõlve unistust. Ma vist pole ikka veel suureks saanud. Jälgin seda, mida NASAs tehakse samasuguse kirega nagu spordivõistlusi.


Uudised