Imepärane saladuslik loodus

18. juuni 2018
Imepärane saladuslik loodus

Suvesoojuses jäävad koolimajad ja lasteaiad lastetumaks, aga Elva Huviala- ja Koolituskeskus mitte. Nüüd on just tore aeg kokku saada neil, kes veel üheskoos tegutseda või midagi õppida tahavad. Õppida teistmoodi, mitte koolitunni vormis, on laagrites peamine ülesanne. Õppida loodust tundma ümbritsevat keskkonda uurides, vastavateemalisi laule lauldes ja lugusid kuulates saab õppida palju.
Elva Huviala- ja Koolituskeskus korraldas 11.–14. juunini eelkooliealistele looduslaagri, kus sai õppida, mängida, laulda, meisterdada ja süüa valmistada. Looduslaagrisse oli sellel aastal kogunenud 12 last, kes olid valmis nii avastusteks, uute sõprade leidmiseks kui ka ühisteks retkedeks. Igal päeval toetusime ühele teemale, mis viis lähemale looduse tundmisele – ravimtaimed, järve elustik, puud ja põõsad, linnud ja putukad. Huvialakeskuse ümbrus pakkus suurepäraseid võimalusi eelkooliealistega loodust uurida – imeline Arbi järv, mis peale hommikuvihma tõi välja oma kallimad aarded – järve ääres liikuv viinamäetigu, kaldale uhutud suur järvekarp. Pargis olevad puud pakkusid võimalusi mitmeteks mängudeks, andsid mõnusat varju ja oma rohkuses sai neid tundma õppida samuti.
Kõik teemad sidus lauludeks ja muusikamängudeks Gerli, kellel jätkus laulusõnu ja kauneid viise puude, lindude, ilmastiku ja isegi veelindude ja kalade kohta küllaldaselt.
Mis lastele meelde jäi? Nauditi nii väljas õppimist kui laulmist. Oli lapsi, kellele meeldis tee joomine ja ise võileiva valmistamine – tuli välja, et nii mõnelgi lapsel oli see omatehtud esimene võileib.
Lapsed laagris olid vahvad, teotahtelised ja uudishimulikud, nagu ühele loodust armastavale lapsele kohane.

Kristiina Lõhmus


Uudised