Koolivaheaja minilaager õpetab noori erinevaid ohtusid märkama, ennetama ja päästma

20. veebr. 2023
Koolivaheaja minilaager õpetab noori erinevaid ohtusid märkama, ennetama ja päästma

28.02-01.03 korraldab Elva Avatud Noortekeskus taaskord laagri “Päästa, kaitse, enneta”. Sarnane laager korraldati ka aasta aega tagasi ning kuna see oli nii populaarne ja edukas, otsustati laagrit korrata. Laagripäev algab kell 10.00 ja lõpeb kell 13.00. Laager on toitlustuseta ning tasuta. Osalejate arv on piiratud.

Laagris keskendutakse erinevatele ohutusalaste oskuste ja teadmiste arendamisele. Õpitakse põhilist esmaabi andmise oskuseid. Võtame ette jalutuskäigu Arbijärve äärde ning räägime eelkõige talvisest veeohutusest – kas ja kuidas minna jääle. Koos veebikonstaabliga arutatakse ka küberturvalisuse üle – kuidas ohutult internetis käituda ning kuidas eristada valeinfot tõesest. Põnevust pakub ka kodumaja makett, mida kasutatakse näitlikustava materjalina, et õppida kuidas kodus hoida ohutust – nii elektriga, veega kui tulega.

Laagrit veavad läbi noorsootöötajad Riin Pross ja Dagmary Kuslap. Laagrisse on oodatud kõik kooliealised noored. Registreerimine kuni 23.02 või kohtade täitumiseni siin. Registreerunutele tuleb infokiri 27.02.


Uudised