Koolivaheaja minilaager “Päästa, kaitse, enneta!” õpetas lapsi ohutult käituma

4. märts 2022
Koolivaheaja minilaager “Päästa, kaitse, enneta!” õpetas lapsi ohutult käituma

28.02 – 2.03 toimus Elva Avatud Noortekeskuses minilaager, mis oli keskendunud noorte teadmiste laiendamisele tule- ja veeohutusest, küberturvalisusest ja küberkiusamisest, esmaabi andmisest ja kokkamisest. Õppisime vajalikke oskusi, et märgata ohtusid, mis võivad meid varitseda igapäeva elus.

Laagri kõige põnevamaks hetkeks sai see, kui noortekeskuse hoone parklasse sõitsid kaks päästeameti masinat. Noored kuulasid spetsialisti nõuandeid, kuidas käituda ohutult elava tulega ning said uudistada masinaid. Vähem põnevamaks ei saa pidada ka veebipolitseinik Alik Säde külastust, kes arutas noortega, kuidas käituda targalt internetis. Naiskodukaitse väljaõpe läbinud noorsootöötaja Dagmary Kuslap õpetas noortele, kuidas kasutada esmaabikarpi, siduda lahast, lugeda evakuatsiooniplaani ning mida peaks kodus varuma kriisiolukorraks, näiteks elektrikatkestuse puhul. Noorsootöötajad Riin Pross ja Külliki Veigel õpetasid noortele lihtsate koduste toitude kokkamist, kuna ka seegi on üks peamisi oskusi, mis aitab hakkama saada kriisiolukorras.

Laagri lõppedes said noored tunnistuse ning erinevaid infovoldikuid ja muud nänni laagris õpitud teemade kohta. Laagri juhendaja Dagmary võttis laagri kokku järgnevalt:”Loodan, et laagrilised said juurde teadmisi ja julgust anda hädaolukorras esmaabi sõbrale, oskavad käituda turvaliselt veekogu ääres nii suvel kui talvel ning teavad, et tulega ei tohi mingil juhul mängida! Loodame teie kõigiga kohtuda juba järgmises laagris, kuna olite väga ühtne grupp!”


Uudised