Kunstilaager

26. juuni 2024
Kunstilaager

18.-20. juunil toimus Elva Huviala- ja Koolituskeskuses kunstilaager.

Esimesel päeval toimus vahva väljasõit Tartusse, kus käidi Eesti Rahva Muuseumis näitusel “Sürrealism 100. Praha, Tartu ja teised lood…”. Sürrealismiga tutvumine ja inspiratsiooni kogumine mõjus ka noorematele laagrilistele põnevalt ja värskendavalt. Noored said enne näitust endale vihikud ja pliiatsid, et soovi korral näitusel joonistada ja märkmeid teha. Päeva teine pool kulges TYPA keskuses. Trüki- ja paberikunsti keskuses saime veidi sealset avastatud ja peamiseks eesmärgiks oli töötoas meisterdada endale märkmik. Märkmikule sai iga osaline ka peale trükkida soovitud kaunistuse, sealjuures kasutades muuseumi vanimat trükipressi. Pärast seda õnnestus külastada ka lähedal asuvat Art&Tonic kunstigaleriid.

Järgneval päeval said laagrilised tegeleda klaasikunstiga, panna savi animatsioonina liikuma ning endast filmitud videoklippi tahvelarvutis üle joonistada, et lisada reaalsusele ka fantaasiailma.

Viimasel päeval said noored keraamikaklassis voolida skulptuure. Kunstiklassides valmisid aga animatsioonid ja rotoskoobid, mis said viimase lihvi. Lisaks katsetati erinevaid trükitehnikaid ja ka teisi põnevaid pinna katmise viise- justnimelt sürrealistid kasutasid enda teostes väga erinevaid tehnikaid, millest paljud küll on noortele tavapäraseks muutunud. Aga kindlasti leidis iga laagriline mõne uue ja ennast kõnetava võimaluse. Põnevatest katsepaberitest valmisid kollaažtehnikas tegelased, keda nutivahendi abil liikuma sai panna.

Suur-suur aitäh vahvatele osalejatele ja juhendajatele!


Uudised