Laager Lennuga teatrisse

27. aug. 2018
Laager Lennuga teatrisse

Sel suvel sai teoks Elva Huviala- ja Koolituskeskuse ning LendTeatri ühisprojekt „Lennuga teatrisse!“ – teatrilaager noortele, kes huvitatud näitlemisest.
Kokku tuli 15 näitlemishuvilist noort ja suur rõõm oli kogeda, et noored on valmis tegema tööd, tööd ja veelkord tööd. Nad on väga-väga tublid! Küllap sai kummutatud nii mõnigi müüt, et näitlemine on nii kerge – lihtsalt seisad laval ja ütled ilmeka häälega oma teksti.  Uskumatu, aga see ei olegi nii! J
Noori juhendasid Kaidi Koppel, kes uuel hooajal asubki tegelema Elva Huviala- ja Koolituskeskuse noorte näiteringiga, ja Airé Pajur.
Kuna aeg lavastuse väljatoomiseks oli väga lühike, tuli teha väga intensiivset tööd, et nelja päevaga lavastus välja tuua, kuid noored tulid väga hästi kaasa ja olid valmis proovima, proovima, proovima – lõputult proovima, et väike misanstseen paika saada. Selliseid misanstseene oli palju ning neist moodustus lõpuks kokku tervik. Kiitus tublidele noortele! 

Lavastuse teema polnud kergete killast. Meil oli valida, kas me toome lavale midagi üdini lõbusat ja naljakat või pigem midagi sellist, mis paneb mõtlema ja annab noortele võimaluse end tõsises draamažanris proovile panna.
Valisime viimase ja loodame, et see lugu annab mõtteainet nii noortele endile kui ka vanematele.
Noored teevad kooli lõpetamise eel suur plaane – kõigil on unistused.

Kuid paraku tõmbab traagiline sündmus ühe noormehe unistustele kriipsu peale.  Kas sõbrad jäävad tema kõrvale ka raskes olukorras või unustatakse tema olemasolu?

Lavastajad :Kaidi Koppel ja Airé Pajur

Muusikaline kujundus ja tantsud: Emili Külaots

Osades:
Romario – Franz Joseph Sinimäe
Marilyn – Emili Külaots
Isabel – Kelli Andermann
Romario ema – Ranette Sööt
Arst – Katrin Jüris

Sõbrad:Kärt Hanni, Ellen Haljasmets, Ren Markus Kuznetsov, Gregor Soonberg, Janette-Liis Pikas, Mirtel-Mia Kivirähk, Kaur Hansen, Kädi-Lii Kuznetsov, Heidi Udeküll, Katrin Jüris, Ranette Sööt, Saskia Ehin


Uudised