Laager “Märkan, kuulan, vaatan”

23. aug. 2022
Laager “Märkan, kuulan, vaatan”

15. augusti hommikul kohtusid huvikeskuse juures 11 vahvat eelkoolilast, et minna koos juhendajatega loodusesse  MÄRKAMA, KUULAMA, VAATAMA.

Esimene päev õpetas selgeks 4 väga kasulikku ravimtaime, mida võib Arbi järve ümbruses leida. Need on aasristik, kõrvenõges, suur teeleht ja raudrohi.

Suure huviga kuulati, mida vanarahvas läbi aegade nende taimede kohta meile on pajatanud. Veel suurema huviga uuriti ja vaadati ise luubiga järele, missugune see taim ikka väga lähedalt paistab.

Kunstisaalis märkasime põnevaid puude tüvesid, mis tekitasid paberi ja õlipastellide oskusliku kasutamisega väga erilisi ja põnevaid mustreid.

Loomulikult ei saanud kuumal suvepäeval järve ääres matkates kordamata jätta veeohutust.

Teine päev sõidutas meid Kulbilohu Võlumetsa. See, kuidas lapsed metsarajal igal sammul järjest vaiksemaks ja rahulikumaks jäid ning usinasti kõike märkasid, kuulasid, vaatasid…. oli kindlasti Võlumetsa teene.

Kiiresti leiti üles metsa “kadunud” kotikesed, mis nõudsid täpset näputööd, et aru saada, mis on küll nendes kotikestes peidus. Kotti lahti teha ei lubatud, isegi piiluda mitte. Oma meeskonnaga koos need mõistatused rõõmsasti ka lahendati. 

Loomulikult ei puudunud Võlumetsas omad üllatused ja mängud.

Kolmas hommik viis Vitipalu Nõiamajja ja Seiklusparki. Natuke Haldjarada sai samuti läbitud.

Nõid andis oma kohalolust sellega märku, et eksitas meid juba enne rajale minekut.Ta lihtsalt lasi meil bussiga õigest teeotsast mööda kihutada. Seda on ta varasematel laagriaastatelgi teinud. 

Siiski oli näha, et ta meid ootas, sest koduuks oli pärani lahti.

Istusime õige tasa tema kambris ja kuulasime lugu Lunest ja Lukasest, metshaldjatest.

Teerajal oli ohtraid märkamisi: vaigu korjamise märgid, värvilised triibud ja haldjate näod puudel; herilaste pesa puuoksal; tuntud ja tundmatud seened; õpitud ravimtaimed; esimesed maha kukkunud pähklid…

Seikluspargis leidis igaüks endale sobiva tegevuse ja lustida sai kohe isuga.

Ja päris isu oli ka kohe platsis… kõhud olid hommikuga väga tühjaks saanud.  Tuli seada kiired sammud lõkkeplatsile. Seal ootas meid METSAKOHVIK.

Enne grillimist ja isu rahustamist said kõik väga vahvad ja rõõmsameelsed looduses märkajad, kuulajad, vaatajad tubliduse kinnituseks kiidukirja.

Meie laagri päevad olid väga tulised. Sooja kingiti kohe eriti tuliselt, aga meid ja meie toimetusi ilm ei seganud. 

Kohtumiseni järgmisel suvel!


Uudised