Laager “MINA, LOODUS ja MUUSIKA”

11. aug. 2020
Laager “MINA, LOODUS ja MUUSIKA”

Teisipäeval, 4. augustil kohtusid 11 rõõmsat last ja 2 õpetajat, et kolme päeva jooksul saada rohkem sõbraks iseenda ja kaaslastega, looduse ja muusikaga.
Esimese päeva vihmahood meid ei seganud. Saime väiksel retkel leida paljude taimede hulgast üles teelehe, raudrohu, kõrvenõgese ja aasristiku.Toas oli vaja pildi järgi õige taim laual olevate taimede seast ära tunda ja oma kiletaskusse sokutada. Põnevaks kiskus, kui luubid mängu tulid…. Loomulikult tahtsid õpetajad, et jääks meelde ka, milleks need ravimtaimed meile head on. Iga päev kordasime ja meelde nad jäid.
Isemoodi kunsti sai proovitud: võlusime õlipastellide abiga puidult erinevaid mustreid välja. Küll see oli huvitav!
Muusikas avastasime, et noodinimed kattuvad tähestiku algusega ja valitud tähtede kordamisel saab teha pika täheussi. Veel õppisime, et noodi kodu võib olla nii noodijoonel kui joonevahes ning kukutasime noote joonestikule, justkui oleks tegemist vihma, rahe või lume-helvestega.Väga lahe mäng oli dünaamika väljendamine oma hääle ja kehaga.
Teine päev kinkis väga ilusa õueilma. Ümber Arbi järve matkates vaatasime oma ravimtaimed üle, hingasime sisse mõnusa suvehommiku lõhnu ja õpetajad jälgisid, kuidas meie kõrvad, silmad, ninad, suud, käed ja jalad sõna kuulavad.
Lauluväljakul panime proovile ka oma avastamisoskused. Uskumatu, aga leidsime põnevaid hääli, lõhnu, esemeid, mida tavaliselt ei märkagi.
Rütmipillidest orkester sai loodud ainult selleks hetkeks ja kõlas kohe kenasti kokku. Päeva lõpetuseks õnnestus meil korjatud ravimtaimed kauniks kunstitööks võluda.
Viimane päev viis meid Nõiamajja ja külla pokudele. Üllatusi ja põnevust jätkus kogu päevaks. Loomulikult lustisime Seikluste rajal ja panime tähele, mida mets meile pajatab. Lõkkeplatsil saime ise viinereid grillida.
Peagi tegime laagri lõpuringi, õpetajad jagasid kiidukirju ja medaleid.
Selle aasta laager sai jah läbi, aga uus ootab juba järgmist suve.

Kohtumiseni!

 


Uudised