Laager “Targalt looduses”

24. aug. 2021
Laager “Targalt looduses”

17. augustil kogunesid huvikeskuse juurde eelkoolilapsed, kes tahtsid uurida ja ise kogeda, kuidas looduses hästi hakkama saada.

Hommikuringi virgutused aitasid kiiresti sõbraks saada, kokkuleppeid sõlmida ning päevale rõõmsa tuju luua.

Esimene laagripäev õpetas, mida on vaja loodusesse minnes seljakotti kaasa panna. 

Seeneriigis uurisime, milliste loodusest pärit vahenditega saab kaaslastele olulist infot jagada. Põnev oli ise sellist rada teha ning selle järgi liikuda. Värske õhk ja toimetamine metsarajal väsitas nii mõnegi laagrilise päris ära, aga see oli mõnus väsimus.

Teisel päeval olid taas kõik lapsed hommikuringis kohal ning laager jätkus uute tarkuste kogumisega. Arbi järve ääres arutlesime erinevate ohtude üle, mis võivad veekogu läheduses tekkida. Nuputasime koos, kuidas saab neid vältida. Uurisime ka erinevaid veetaimi. Leidsime üles pilliroo, hundinuia, vesiroosi ning vesikupu. 

Väga vajalikud teadmised saime esmaabi kohta. Panime tähele, millised on hädavajalikud abivahendid. Proovisime, kuidas siduda kaaslasel “väikest haava”.

Loomulikult jõudsime ka järve ääres matkata, liikumismänge mängida, keha kinnitada ning emadele väikest kimpu korjata.

Kolmas laagrihommik saatis meid bussi. Sõitsime Vapramäe Loodusmaja juurde. Leidsime sealt Vapu, kes saatis meid väga vaiksel moel kogu retke jooksul. Vähemalt nii meile tundus.

Metsarajal avastasime põnevaid ülesandeid, mida oli vaja koos lahendada, uurida, meelde jätta. Enne suuremat vihmahoogu jõudsime lõkke äärde. Pugesime vihma eest varju alla ning tegime laagrist väikse kokkuvõtte. Kõik said nimetada, milline tarkus talle kõige rohkem külge hakkas. Jagasime kiidukirju ning grillisime viinereid. 

Õige pea asusime koduteele.  

Aitäh kõikidele laagrilastele, teiega oli tore looduses koos toimetada!


Uudised