Laager “Torgime teadust”

24. aug. 2021
Laager “Torgime teadust”

17.-19. august toimus vahva 12 osalejaga laager Torgime teadust. Kolme päeva jooksul tegime palju katseid, müttasime looduses ja metsas ning õppisime robotite ja droonidega töötama.

Esimesel päeval ehitasime ja meisterdasime radasid Ozobotidele ja õppisime droonidega lendama. Lisaks sellele tegid noored paljusid katseid munaga ja panid ka paar vulkaani purskama. Aega oli ka teha armsaid külmkapimagneteid ja rääkida magnetite tööpõhimõttetest.

Teisel päeval tegi igaüks endale vahva särgi erinevate värvidega. Seda mõtlemist ja katsetamist oli palju, et milline värv ikka särgile panna ja, milline muster särgile teha. Jõudsime teha grillile või lõkkele tulehakatusroosi küünlavahast ja tühjadest munakarpidest. Tegime kõrgeid logodest torne robotite peale ja pärast oli võimalus robotitega võistelda omavahel nii sumomaadluses kui ka teatejooksus.

Viimasel päeval võtsime ette matka Väikesel väerajal ning tegime erinevaid mänge ning katseid. Kõige huvitavam oli muidugi Myntoseid panna Coca-cola sisse ja siis vaadata, kuidas see purskama siis hakkab. Samuti õppisid noored, kuidas tulepulgaga tuld teha ning mida on kõige mõistlikum tulealustuseks metsast koguda.

Kõigil kolmel laagripäeval tegime ühiselt süüa ning noortele meeldis eriti viineri siile teha. Lõkke peal küpsetasime soojasid singi ja juustu leibasid ja magustoiduks oli banaan sulanud šokolaadiga.

Suured tänud vahvatele ja loomingulistele laagris osalejatele!


Uudised