Laagrilised mängisid teatrit Elva Lendteatris

10. aug. 2023
Laagrilised mängisid teatrit Elva Lendteatris

14.-16. juuni toimus Elva Lendteatris 7-8 aastastele noortele suunatud laager “Mängime teatrit”. Laagrit korraldas Elva Huviala- ja Koolituskeskus ning juhendajad olid noorsootöötaja Riin Pross ning kokandus- ja beebiringi juhendaja Irina Radionova. Laagris osales 9 last.

Laager oli näitlemise suunitlusega. Tegime erinevaid soojendusharjutusi, hääle- ja keha liikumise harjutusi, rollimänge, kehastusime loomadeks ning noored said proovida ka lühietüüde lavastamist. Elva Lendteater on parajalt maagiline koht teatrimaagia loomiseks ning nii said noored proovida nii kostüüme kui parukaid. Lisaks näitemängudele said noored harjutada ja käelist osavust ja peenmotoorikat – disainisime t-särke ja maske, meisterdasime magnetiga paberihoidjaid pesulõksule ning saime tuttavaks taimetrükiga. Muidugi ei puudunud ka söök – kerged snäkid küpsisetordist krõpsudeni valmisid noorte endi kätega ning jõudsid nende samade kätega ka hammaste vahele. Mis oleks toredam, kui ise valida, mis värvi kummikarusid küpsisetordile tahad?

Eestit külastas samal ajal just kuumalaine ning seega oligi päris hea olla jahedate teatriseinte vahel, kuid käisime end soojendamas ka lähedal asuval mänguväljakul. 15 minutit korraga, nii ei jõudnud keegi üle kuumeneda.

Laagrijuhendajad kiidavad osalejaid: “Siiras rõõm oli teiega teatrit teha, loomi mängida ja laulda Aadama seitsmest pojast!” Just sellised mängulised hetked arendavad noortes loomingulisust, empaatiat ja üksteisega arvestamist. Noorte osalemine laagris ei ole ainult meelelahutusliku eesmärgiga, kuigi tegevused ongi lõbusad ja vahvad – mitteformaalne haridus suvelaagris arendab noorte meeli ja sotsiaalseid oskused. Loodame väga, et kolm mõnusat päeva teatriseinte vahel olid nii arendavad kui ka lõbusad.

Riin Pross

laagri juhendaja


Uudised