“Loodus kutsub” laagris avastasid lapsed loodust

19. aug. 2023
“Loodus kutsub” laagris avastasid lapsed loodust

15.augustil ootasid huvikooli ees kõige nooremaid laagrilapsi eelkooli õpetaja Ave Kalmus ning loovmeisterdamise huviringi juhendaja Dagmary Kuslap. Ees ootasid 3 seiklusrikast päeva 6.-7-aastaste lastega looduses.

Esimesel päeval võtsime uurida puid, põõsaid, rohttaimi, seeni ja putukaid. Kõik, mis sel päeval uurimist leidis sai seotud tähtede ja numbrite kordamisega. Selleks tuli kasutada looduslikku materjali ja need ise meisterdada. Kõik olid usinad meistrid!

Teine päev tõotas juba hommikul õige tulist päeva. Päike küpsetas ilma kuumaks, aga meil oligi plaan toimetada Arbi järve ja Verevi järve ümbruses. Võtsime uurida veetaimi, – linde, kalu; veeohutust ja esmaabi väga kuuma ilma korral. Ka sel päeval sai korratud kõik tähed, numbrid ning harjutatud lugemist. 

Kolmas päev viis meid Väikesele Väerajale kohtuma vahvate muinasjutu tegelastega ning koguma loodusest tervendavat väge. Iga laps sai panna proovile oma lugemisoskuse, kui oli vaja teada saada puukuju nimi. See õnnestus koos sõpradega hästi. Meie lõpp-punktiks sai Paisjärv. Kordasime üle eelmisel päeval kuuldud teemad seoses Elva järvedega. Iga laps sai võimaluse meisterdada looduslikust materjalist väikse paadi ning koos õpetaja Dagmaryga selle mööda jõge teele saata.

Laagrile panime punkti kiidukirjade jagamise ja piknikuga.


Uudised