Malev- nädal täis uusi kogemusi ja seiklusi

20. juuli 2019
Malev- nädal täis uusi kogemusi ja seiklusi

Suve üks vahvamaid tegevusi Elva vallas oli kindlasti Juulis toimunud Elva valla noortemalev, mis pakkus tööd 20 noorele kahes rühmas, üks Elvas ja teine Rõngus. Mõlemad rühmad töötasid usinasti esmaspäevast reedeni ja nädalavahetus oli sisustatud meelelahutuslike tegevustega. Noored ise jäid malevaga väga rahule, meeldis tore seltskond, vabaajategevused ja võimalus saada enda esimene töökogemus. Nii mõnigi noor andis tagasisidet, et väga uhke tunne oli lõpus näha enda tööd ja seda, mida oldi vaid nädalaga saavutatud.

Aga milleks üldse malev?

Maleva eesmärgiks on anda noortele esimene töökogemus ning arendada nende tööoskusi ja teadmisi. Kui soovime endale tulevikus tööjõudu, kellel on nii vastav haridus kui ka kogemus, tuleb noortele juba varakult anda võimalus kooli kõrvalt või suvisel perioodil endale töökogemust hankida. Kuidas saada kogemusi, kui keegi ei ole nõus andma seda esimest tööampsu ning tööharjumus tekib ikka tööl käies, mitte kodus teleka ees. Kahjuks on noortel raske endale töökohta leida, eriti kui on tegemist alaealisega ja esmakordselt tööle suunduva noorega. Alaealisi tööle võttes kehtivad karmimad reeglid ja tuleb täitsa rohkem pabereid, mis tihti tööandjaid hirmutab. Samas aga on noored, kes lõpuks tööle võetakse tublid ja kohusetundlikud töötajad, sest on tänulikud saadud võimaluse eest. Samuti on võimalus kohalikel ettevõtetel ennast noortele tutvustada, et nad juba kooli lõpetades teaksid, et neil on võimalus ka kodukohas töö leida.

Enne töö siis lõbu

Juuli teisel nädalavahetusel  seiklesid Elva ja Rõngu malevarühmad ühiselt Otepää Seikluspargis, kus igaüks sai vastavalt oma julguse tasemele läbida kõrgel puulatvades olevaid seiklusradasid. Seiklusrajale eelnes ühine koolitus Kuidas töömaailmas edukas olla, kus peamisteks teemadeks CV ja motivatsioonikirja koostamine, endale sobiliku töö leidmine, tööle kandideerimine ja tööseadus. Iga noor sai kindlasti palju uusi teadmisi ning kasulikku, mida kõrva taha tulevikuks panna.

Elva malevagrupil oli suurepärane võimalus käia ka Elvas vastvalminud keeglisaalis. Paljudele lastele ja juhendajatele oli see esimene kogemus keeglit mängida ning nalja ja naeru jätkus terveks mänguks. Õhtuid sisustasid ka filmiõhtud, laumänguturniirid, eriti menukas oli Monopol ning erinevad meeskonnamängud.

Tänusõnad

Malev ei oleks saanud toimud ilma Elva Huviala-ja Koolituseksuse vahvate juhendajateta, kes oma teotahte ja sooviga noortele midagi vahvat korraldada panid kokku maleva kava ja korraldasid lisaks tööle ka palju muid vahvaid tegevusi. Soovime tänada Elva valda ja Eesti Noorsootöö keskust, kes maleva toimumise oma toetustega üldse võimalikuks tegid. Kõige suurema pai ja tänu soovivad malevlased saata kõikidele tööandjatele, kes malevalastele võimaluse ja esimese töökogemuse andsid.

Kui tunned, et sul soov ja võimalus järgmine suvi noortele pakkuda tööd võid juba täna võtta ühendust Elva Huviala-ja Koolituskeskusega, ega järgmine malev enam mägede taga ole.


Uudised