Minilaagris õppisid noored kriisideks valmistumist, sekka ka vee- ja tuleohutust

17. jaan. 2024
Minilaagris õppisid noored kriisideks valmistumist, sekka ka vee- ja tuleohutust

Aasta alguses toimus Elva Avatud Noortekeskuses noorsootöötajate juhendamisel minilaager nimega “Ole valmis”. Laager keskendus erinevate kriisiolukordade valmistumiseks ja ennetamiseks. Laagri programmis kasutati materjale Naiskodukaitse loodud äpist “Ole valmis!” ning Päästeameti õppematerjale.

Laagris said noored teada, milliseid erinevaid kriise on olemas, näiteks looduskatastroofid ja elektrikatkestused. Laagris tutvusid noored, millised peavad olema kodused varud ükskõik missuguse kriisi puhul. Lastele oli väga põnev katsetada erinevaid pealampe ja SOS-raadiot. Üks laagri juhendajatest kuulub vabatahtliku organisatsiooni Naiskodukaitse. Vau-efektiks kujunes tema põhjatu kriisivarude kast, kus leidus nii erinevaid toidupakke kui esmaabi tarbeid. Noortele meeldis väga ka praktiline haava sidumise harjutus.

Vahelduseks tegime lastega ka liikumismänge toas ning see meeldis neile väga. Saime kinnitust, et aktiivne liikumine mõjub laste meeleolule ja üldisele rahulolule positiivselt.

Kuigi õues oli külm ilm, võtsime ette ka lühikese jalutuskäigu Arbi järve äärde ja arutasime milliseid ohte nägime teel. Lapsed olid väga teadlikud, et jääle ei tohi minna. Kõik lapsed olid küll soojalt riides, kuid siiski oli lastel väga külm ning arutasime selle üle, et kui kokku panna tuul ja külmakraadid, siis võib tajutavad külmakraadid olla madalamad kui kraadiklaasil nähtavad numbrid.

Pärast jalutuskäiku jõime piparmündi teed, sõime küpsiseid ja kõrvale täitsime Päästeameti veeohutuse töölehti. Laagri kokkuvõtteks tegime ühiselt ristsõna erinevate laagris õpitud tegevuste mõistete kohta. Laagri juhendaja Dagmary Kuslap kiitis laagrilapsi: “Vesteldes noortega erinevatel teemadel oli põnev kuulda noorte arutelu, kuidas kriisiolukordades käituda.”


Uudised