“Mustriteta mustriliselt”

31. aug. 2023
“Mustriteta mustriliselt”

21.-23. augustil kohtusid Huvikeskuses 15 vahvat last ja noort uurides, avastades, õppides ja luues laagris “Mustriteta mustriliselt”. Aastatega traditsiooniks muutunud keraamika, kokanduse ja kunsti kombinatsioon on tugev ja juhendajad Mare, Irina ja Meeta suudavad õnneks laagrilisi jätkuvalt üllatada.

Laagri esimesel päeval teipisid laagrilised keraamikas taldrikutele mustreid. Kunstis jällegi nauditi akvarellvärvide vabadust paberil, et hilisematel jõudehetkedel sealt loovust vabastades tegelasi otsida. Päeva eesmärgiks oli katsetada seente eosetrükki- Meeta oli kodumetsast korjanud hulganisti erinevaid seeni, neid uurides said laagrilised neid paberile laduda ja näha mis maagia tundidega juhtub. Ilma ise värvi lisamata, trükivad seened enda eosed paberile. Laagrilised said kuulda, et tegemist pole vaid kunstilise tegevusega vaid sama meetodit kasutatakse ka seeni uurides ja soovides seente eoseid säilitada. Kokanduses valmistasid laagrilised imemaitsva suvikõrvitsarulli ja särtsakas-krõmpsud ahjulillkapsad. Magusaks veel õunakeerud.

Teisel päeval tegid laagrilised keraamilisi kuumaaluseid mosaiigi tehnikas. Milline vahva tehnika ja imelised tulemused!
Juba eelneva päeval tehti ettevalmistusi vanapaberist taaskasutuspaberi tegemiseks. Laagrilised nautisid väga paberi rebimist. Nüüd aga said eelmisel päeval ligunema jäetud paberitükid uue elu. Enamik laagrilisi polnud varem paberi valmistamisega kokku puutunud ja kõigil oli väga põnev. Katsetati ka seemnepaberi tegemist ehk siis pabermassile lisati ka lille- või köögiviljaseemneid ja hiljem saab valminud teose kasvama panna. Tore kingiidee!? Lisaks tõestas juhendaja Meeta laagrilistele, et ka puuseentest saab paberit teha, mis sellest, et seenearoom ehk ruumis liialt võimust võib võtta. Tõeliselt rõõmustav oli kuulda ühe noormehe hüüatust “Oh, see pole vaid kunstilaager vaid me teeme lausa teadust!”
Kokanduses olid tublid lapsed valmistanud imemaitsva frikadellisupi ja muuseas, frikadellid valmisid täiesti ise, tublide käte vahel. Päev oli ju intensiivset loomingut täis ja kosutada sai end lausa kahe magustoiduga- suvise marjatarretise ja meekoogiga. Aitäh, küll oli maitsev!

Kolmas päev oli aga üllatus! Traditsiooniliselt on viimane päev veedetud kusagil Elvas matkates ja õues tegutsedes. Sel korral viis aga buss laagrilised Järvemuuseumisse, kus imetleti erinevaid kalu. Tavapäraste kodumaiste mageveekalade kõrval oli esindatud ka Amazonase kalade näitus, seega sai uudistada ka päris eksootilisi tegelasi. Millised mustrid!
Ja ega päev sellega ei piirdunud, sealt edasi kõndisid vaprad laagrilised Mustjärve äärde ja et ikka vähe matkatud ei saaks (mis tavaliselt Elvas jalutades kippus juhtuma), tehti ka tiir Mustjärvele peale! Ilusad järvevaated, mustikad millega maiustada sai, mõnus!

Matkates sai väga selgeks ka see, et paljud laagrilised leidsid endale kolme päeva jooksul uusi sõpru. Juhendajatel oli ikka väga suur rõõm seda kuulda ja näha. Tagasi Elvasse jõudes said need kellel järve ääres lõunanäksimisest kõht tühjaks jäi, end kosutada supiga ja kokku tuli koguda ka suur hulk vägevat loomingut. Laagri võtsime kokku tänusõnade ja laagriliste valmistatud küpsisetorti nautides. Aitäh kõigile osalejatele, väga vägev laager oli!


Uudised