“Nad tegid seda jälle!” ehk klassika vol 5

29. aug. 2022
“Nad tegid seda jälle!” ehk klassika vol 5

22.-24.08 said kunst, keraamika ja toidukunst kokku laagris “Mustriteta mustriliselt”. Laagrijuhendajad olid Meeta Eliise Veigel, Mare Tani ja Irina Radionova. Samade juhendajatega sarnane esimene laager toimus aastal 2018 ja kuna koostöö sujus nii hästi, on sellest laagrist saanud igasuvine traditsioon.

Kunstiõpetaja Meeta võttis noortega seekord ette teistsuguse taimetrüki – taimede-lillede paberile “haamerdamine”. Kiire ja vabastav tehnika pani osalejad mänguliselt looduse värvidega katsetama. Teise ülesandena kaunistati korduvkasutatavaid veepudeleid akrüülmarkerite ja -värvidega. Kolmandal päeval käidi erinevate loomadega tutvumas Elva kohalikus loomapargis “Karv ja sulg” ning laagrilised said harjutada kätt loomade visandamiseks. Õpetaja kiitis lapsi: “Nad olid nii julged loomade visandamises! Olen väga üllatunud, kuidas võeti see väljakutse põnevusega vastu! Erinevad lambad, kitsed, ponid, küülikud ja muidugi kodulinnud haned, pardid ja kanad – kõik mõjusid noortele inspireerivalt ning leidsid oma koha noorte kunstitöödes.”

Õpetaja Mare keraamika klassis tehti savilehele taimetrükki ning seejärel vormiti taimemustrilisest savilehest endale soovitud eseme. Lisaks vooliti vilistavaid ja mittevilistavaid linde. Laagrilised said harjutada kätt ka angoobitud savitopsidele vahapesu tegemises. Selle tehnikaga sai väga põnevaid mustreid ja tekstuure luua. Kuna noored said endale disainida veepudelid, õpiti ka makramee sõlmi, millest sai punuda veepudeli hoidja.

Köögis valmistasid laagrilised lõunasöögiks maitsvaid toite. Esimesel päeval oli menüüs Caesari salat ning tervislik täistaimne chia pudingu. Teisel päeval täideti näljased kõhud grillvarda makaronide, täidetud vorstikeste, kaerahelbeküpsiste ja kondenspiimajäätisega. Kolmandaks päevaks tehti kaunis küpsisetort ja väljas viibides grilliti fooliumis köögivilju.

Laagri lõppedes oli laste huulil ainult üks küsimus: “Kas järgmine suvi jälle?”. Õpetajad vaatasid üksteisele kavalalt silma: “No kuidas siis teisiti..”.


Uudised