Noorte omaalgatusprojekt “Kunst – esmaabi vaimule?!” pakkus avastamis- ja ise tegemise rõõmu

2. mai 2022
Noorte omaalgatusprojekt “Kunst – esmaabi vaimule?!” pakkus avastamis- ja ise tegemise rõõmu

Aprillikuu viimasel päeval said Elva Huviala- ja Koolituskeskuses kokku 14 noort, et osaleda erinäolistes töötubades. Kohtumine toimus kunstiringi õpilaste Miina, Marta ja Lea noorte omaalgatusprojekti raames, mida rahastas Elva vald.

Noorte projekti idee sai alguse kahest eesmärgist – õlimaal ja kunstiteraapia. Noored soovisid õlivärvidega tutvust teha ning näha, kuidas kasutatakse kunsti kui vahendit teraapias. Lisandusid veel mõned huvitavad kunstiliigid ja sündis projekt nimega “Kunst – esmaabi vaimule?!”. Projekti laiem eesmärk oli õpetada noortele, et oma tundeid, nii negatiivseid kui positiivseid, saab välja elada kunsti kaudu.

Noorte omaalgatusprojekt tõi kokku 6 erinevat töötuba, korraga toimus 2 töötuba ning seega sai noor kokku osaleda kolmes töötoas. Toimus lilleseade ja looduslikest materjalidest meisterdamise töötoad, mida juhendasid Pulmalille professionaalsed floristid. Juhendajad kiitsid osalejaid: “Noored on nii kiired ja nobedad, täiskasvanutel läheb pealehakkamisega palju rohkem aega!”. Kati Banhard juhendas akrüülivalamise töötuba, mis oli noortele põnev avastus, et ka nii saab värvidega kunsti luua. Kõige põnevamaks osutus aga õlimaali töötuba, kus muusika saatel sukelduti õlivärvidega lõuendile ja lasti loomingul endast välja voolata. Tagasisideringis mainiti, et õlivärvidega sooviks veel rohkem tuttavaks saada. Kunstiteraapia tunnis tutvuti terapeudi töövõtetega ning leiti üles enda positiivsed tugevused erinevate kunstiliste tegevustega. Digikunsti töötoas istuti arvuti taga ning õpiti kunsti looma helendava ekraani taga.

Päeva keskel kostitati noori salatibaariga, mida aitas üles seada Elva valla noortevolikogu. Lõuna lõpetas kohtumine Tartu teraapiakoertega, mis oli üks päeva oodatuim tegevus. Noored said jalutada armsate ja sõbralike koertega ning kuulata rohkem teraapiakoerte tegevustest, mida viiakse läbi nii lasteaedades, vanadekodudes, vanglates kui raamatukogudes.

Tagasisideringis kiitsid noored juhendajaid, põnevaid tegevusi ning nimetasid kõige põnevama tegevusena teraapiakoertega tutvumist. Nii mõni noor mainis, et liitub mõne huviringiga ja seega võib projekti pidada vägagi õnnestunuks. Kohtumisest võtsid osa ka kaks Ukraina noort, kes tundsid huvi, et kas meie noortekeskuses toimub selliseid kohtumisi igal laupäeval ja ehk saavad nad järgmine nädal ka tulla. Projekti korraldajad pidasid üritust samuti positiivseks ning noorsootöötaja loodab, et noored kirjutavad tulevikus nii mõnegi omaalgatusprojekti veel.


Uudised