Noorteomaalgatusprojekt “Kunst – esmaabi vaimule ja hingele?!” kutsub noori osalema põnevates töötubades lilleseadest digikunstini

19. apr. 2022
Noorteomaalgatusprojekt “Kunst – esmaabi vaimule ja hingele?!” kutsub noori osalema põnevates töötubades lilleseadest digikunstini

Elva Huviala- ja Koolituskeskuse kunstiringi noorte Marta, Lea ja Miina Elva valla noorteomaalgatusfondi esitatud projekt nimega “Kunst – esmaabi vaimule ja hingele?!” sai rahastuse ning juba 30.aprillil saab 14 noort osaleda põnevas erinevaid kunstiliike tutvustavas päevas.

Kunstipäeval toimub kolm töötubade sessiooni, korraga 2 töötuba. Noor saab valida, millises töötoas soovib osaleda. Toimuvad järgmised töötoad:

Looduslikest materjalidest meisterdamine. Töötuba viivad läbi suveks täis broneeritud Pulmalill OÜ eestvedajad. Meisterdatakse puuokstest pildiraam ning kaunistatakse välja prinditud pilt looduslike materjalidega.

Akrüüli valamine. Töötuba viib läbi Kati Banhard. Töötoas lähenetakse loominguliselt ja vabalt akrüülvärvidele ilma pintsliteta, valmib põnev maal akrüülvärvide valamise tehnikas.

Lilleseade. Töötuba viivad läbi Pulmalill OÜ eestvedajad. Tutvutakse lilleseadega ning valmistatakse endale meelepärastest lilledest kaunis lilleseade.

Õlimaal. Töötuba viib läbi Elva Huviala- ja Koolituskeskuse kunstiõpetaja Meeta-Eliise Veigel. Lõõgastava muusika saatel valmib ilma igasuguse eelneva vajaliku kogemuse ja oskusteta teraapiline teos õlivärvidega.

Kunstiteraapia. Töötuba viib läbi kunstiterapeut Annika Paju – Aarike. Töötoas tutvume kunstiterapeudi töövõtetega ning õpime, kudias enda mõtted, tunded ja keha vabaks lasta eelarvamustest.

Digikunst. Töötuba viib läbi Elva Huviala- ja Koolituskeskuse digikunsti õpetaja Johanna Mägi. Töötoas valmib põnev kunstiteos arvuti helendava ekraani taga.

Kunstipäev algab hommikul kell 10.00 ja lõpeb 17.30. Päeva keskel on avatud salatibaar, kus iga noor saab endale valmistada tervisliku salatikausi ning lõunapaus lõpeb Tartu teraapiakoerte paitamise ja tutvumisega. Kunstipäeval osalemiseks on vajalik etteregistreerimine! Täpsem päevakava ja registreerimine siin. Osalema on oodatud noored vanusest 12.

Riin Pross (Elva Avatud Noortekeskus, noorsootöötaja, e-mail: lumiste.riin@gmail.com)


Uudised