Pärimusmuusikalaager

2. mai 2022
Pärimusmuusikalaager

Laager toimub 14.06-18.06.2022.

Pärimusmuusikalaagrisse on oodatud KÕIK, kellel on huvi mõne laagris õpetatava pilli vastu ja soovib teada, kas see pill talle sobiks. Eelnev piliõppe kogemus ei ole vajalik, sest laagris õpetame kuulmise ja õpetaja jäljendamise järgi, seega meie jaoks ei eksisteeri kartuleid noodiridade vahel. Tule proovi karmoškat, torupilli, ukulelet, väikekannelt või trumme, sest sügisest on võimalik Sul alustada pilliõppega juba vähe intensiivsemalt, kui mõni neist pillidest Sulle sobima peaks! Lisaks pillimängule tegeleme ka põnevate vaba aja tegevustega, saame liikuda vabas õhus, musitseerida ja laulda koos suure ansambliga! Meie imelised juhendajad on ägedad noored muusikud, kes on tegevad ka Eesti muusikamaastikul, niiet tuhin ja energialaeng on garanteeritud!

Laagrisse on oodatud osalised vanuses alates 10+. Laagritasu on 55 eurot. Toimub Elva Huviala- ja Koolituskeskuses ja Elva Kultuurikeskuses.

Laagrisse saab registreeruda siin!

Laagrit juhendavad:

  • Henrika Trave on Saaremaalt pärit neiu, kelle pillikohvrisse mahuvad ära väikekannel, torupill, plokkflööt, ukulele ja klaver. Muusikaga on tegelenud Henrika üle 18 aasta, kuid laulmisega alustas ta juba lausa kolmeaastaselt. Suurema osa ajast veedab ta Elvas pärimusringi õpetajana lastele pilli õpetades, kuid oma vabal ajal teeb ka pillikursusi, pärimusmuusikalaagreid ja üritab kirevamaks muuta sotsiaalmeediamaailma. Laagris on Henrika väikekandleõpetaja ja see inimene, kelle poole võid iga küsimusega pöörduda.
  • Rasmus Kadaja on Mulgimaalt Karksi-Nuiast pärit lõõtspilli- ja karmoškamängija. Karmoškat on Rasmus mänginud juba üle kümne aasta ning lõõtspilli venitanud kaheksa aastat. Lisaks eraõpetaja ametile ja laagrites juhendajaks olemise kõrvalt on ta ka tegevmuusik ansamblis Lõõtsavägilased. Sellest aastast on Rasmus ka Tartu karmoškakursuse õpetaja. Meie laagris on Rasmuse juurde oodatud kõik karmoškahuvilised!
  • Hanna-Reet Ruul on Võrumaalt pärit laulik ja viiuldaja, kelle sõrmede alla eksivad aegajalt ära ka kitarri ja basskitarri keeled ning klaveriklahvid. Hetkel on tal käsil õpingud Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusika laulu erialal. Kooli kõrvalt teeb ta ka folgiringi Kolga-Jaani lastele ning tegutseb värsketes folkbändides nagu ÖÖT ja GJ & The Evocations. Laagris mõtleb Hanna-Reet välja toredaid mänge-tegevusi, et pilliõpingute kõrvalt natuke puhata ja uusi sõpru saada!
  • Tõnis Kirsipu on löökpillimängija ansamblites Lonitseera ja Angus. Ta lõpetas 2014. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, olles esimene diplomeeritud pärimusmuusika löökpillimängija Eestis. Igapäevaselt jagab ta oma teadmisi Tartus, Elvas, Tabiveres ning Jõgeval. Mängida armastab ta kõike – lisaks traditsioonilisele trummikomplektile ka erinevate kultuuride perkussioone. Seda kõike loodab ta ka laagris õpetada.
  • Elva metsade vahel elava Kathi Kochi tee muusikuni on alguse saanud klassikalisest klaverimängust. Süda on teda aga aja jooksul järjest enam ja enam sisse mässinud pärimusmuusika maailma – sest milleks see noodikiri kui inimesel on olemas kõrvad. Tegutseb ta ansamblis Etnosfäär, kus saab lugusid välja mõelda, laulda, klaverit mängida ning veel kõikvõimalikest rahvapillidest häält välja pigistada. Laagris õpetab Kathi torupilli.
  • Tanel Sakrits on pärit Jõgevalt ning ta mängib enamasti mandoliini. Lisaks on ta tuttav teiste näppepillidega nagu ukulele ja kitarr. Igapäevaselt töötab ta Tapa muusika- ja kunstikoolist mandoliiniõpetajana ja Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis (sügisest MUBA) maailmamuusika ansamblijuhendajana. Lisaks meeldib talle palju laagrites tegutseda (Ethno Estonia, Rahvamuusikalaager Võrumaal jt) ja tegutseb aktiivselt mitmes bändis nt Mandoterror, Estlager jt. Lisaks on Tanel 2023. aastal toimuva Noorte laulu- ja tantsupeo kõrval toimuva Rahvamuusikapeo näppepillide liigijuht. Laagris tegutseb Tanel mandoliini ja ukuleleõpilastega.

Uudised