Pärimusmuusikalaager

18. juuni 2022
Pärimusmuusikalaager

14.-18.juunil toimus Elvas juba teist aastat järjest pärimusmuusikalaager. Kohale oli tulnud 25 noort pillihuvilist nii Tallinnast, Karksi-Nuiast, Tapalt kui ka Elvast. Kuue juhendaja käe all sai õppida nii mandoliini, ukulelet, väikekannelt, karmoškat, trumme kui ka torupilli. Viie päeva jooksul jõudsid noored õppida uusi pille, laulda, joonistada, tantsida, mängida ja jämmida nii palju kui süda lustis. 

Sel aastal oli laagriseltskond segu neist, kes hoidsid mõnda pilli käes lausa esimest korda ja ka neist, kes olid pärimusmuusikat juba mänginud väiksest saati. Tänu nii kirjule seltskonnale said kõik ööbijad õhtuti majas jämmida ja kogenumad pillimehed tõmbasid kaasa ka algajaid. Pillimänguhuvi aitasid sütitada ka ansambel Tradimuse noored, kes andsid teisel laagripäeval noortele üllatuskontserdi.

Kuid laagris ei olnud ainult juhendajad need, kes lugusid õpetasid. Paaril juhendajal õnnestus laagri jooksul ka noortelt uusi lugusid õppida. 

Vabal ajal tegeles noortega Hanna-Reet, kellega koos tehti muusikavideoid, legendilugusid kohtadest üle Elva, joonistati looduslike vahenditega laagripilte, lauldi regilaule ja palju muud. 

Laagri eesmärk sütitada noori pilli mängima täitis ennast suurepäraselt, sest pea terve laagriseltskond lubas tagasi tulla ka järgmisel aastal. Viie päeva jooksul kasvasid noored ja juhendajad justkui suureks pereks ning lõpukontsert muutus väga emotsionaalseks. 

Suured tänud juhendajatele Tõnis Kirsipule, Kathi Kochile, Rasmus Kadajale, Hanna-Reet Ruulile, Tanel Sakritsale ja Henrika Travele. 

Pärimusmuusikalaager lõppes vahva kontserdiga, mis pakkus rõõmu ja elamust nii esinejatele, juhendajatele ja ka kindlasti publikule.

Suured tänud laagri peakorraldaja, Henrika Trave!

Rohkem fotosid näed SIIN.

Pärimusmuusikalaagri kontserdi video on vaadatav SIIN.

Juhendajate kontserdi videot näed SIIN.


Uudised