Pillipäev pakkus ehedat emotsiooni

10. veebr. 2021
Pillipäev pakkus ehedat emotsiooni

Elva valla 3. Pillipäev „Ehe emotsioon“ toimus 8. veebruaril 2021.
Kuna Elva Muusikakool tähistab käesoleval õppeaastal 60. tegutsemise aastat, toimus sellel korral üritus muusikakoolis.

Pillipäeva eesmärgiks oli pakkuda rõõmu muusikast ja ise muusika tegemisest, tutvustada Elva Muusikakoolis õpetatavaid pille.
Pillipäevale olid eelkõige oodatud õpilased,  kes pole pillimängu õppimisega kokku puutunud. Töötoad olid üles ehitatud nii, et ka esimest korda pillimängu proovija sai kenasti hakkama.

Töötubades osales 25  1.-3. klassi õpilast Konguta ja Elva koolidest. Iga laps sai osaleda kolmes töötoas. Uudistada ja proovida sai erinevaid puhkpille, viiulit, akordioni, käsikellasid, improviseerimist klaveril ning musitseerimist bändis. Töötubasid juhendasid Gerli Kirikal Otepäält ning Signe Oja, Tiit Veigel, Ülo Laanesaar, Kerstin Kullerkupp, Felix Verlin, Ilmar Varjun, Karl Vakker ja Anette Laur Elva Muusikakoolist. Elva Gümnaasiumi Tartu mnt koolimaja aulas toimunud lõppkontserdil sai kuulata muusikakoolis juba õppinud laste esinemist pillidel, mida töötubades oli tundma õpitud. Kontserdiks oli valminud ka esinemisnumber klaveril improviseerimise töötoast. Päris mitmel lapsel hakkas mõne pilli mängimist proovides silm särama ja mõtetes liikuma soov tulla tulevikus muusikakooli pillimängu õppima. Juhendajad märkasid mitmeid pillimängust huvitatud musikaalseid lapsi, keda rõõmuga muusikakooli oodata.

Pillipäeva toetasid: Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp, Elva Vallavalitsus, Elva Muusikakool, Elva Huviala-ja Koolituskeskus, Elva Gümnaasium.

Aitäh kõikidele juhendajatele, osalejatele!
Suured tänud meeldiva koostöö eest Elva Muusikakooli õpetajatele ning Elva Gümnaasiumi arendus-ja huvijuhile Heliise Riisaarele ja muusikaõpetaja Ehtele Kuldvere-Vent´le!
SA Elva Teenused kandsid hoolt maitsva lõuna eest. Aitäh!

Päeva jäädvustas fotodele Külliki Veigel.

Kohtumiseni järgmisel pillipäeval!


Uudised