Rasmus Kadaja – muusikaõpetaja, kes usub oma õpilastesse

19. sept. 2023

Rasmus hakkas muusikat õppima aastal 2009 ning esialgu valis pilliks akordioni. 2 aastat hiljem võttis lisapilliks karmoška. Sellest ajast on karmoška ja Rasmus kokku käinud nagu sokk ja saabas. Rasmus mängib Teppo-tüüpi lõõtspilli, mida nimetatakse ka eesti lõõtspilliks. Rasmus on pärjatud Võru pärimustantsufestivalil Lõõtsakuninga tiitliga. Enne tiitli omistamist jõudis ta üllitada oma sooloplaadi “Kadajane”. Kuid Rasmus ei ole selline, kes nurgas omaette pilli tinistaks – ta on meeskonnamängija. Nimelt, Rasmus lõõtsutab pilli ka ansamblis Lõõtsavägilased, mis on nii paljude uhkete tiitlitega pärjatud, et nende üleslugemiseks jõuab päike enne looja minna. Ütleme siis lihtsalt nii, et ansambel on niivõrd hõivatud, et pole isegi saanud vastu võtta esinemiskutset, mille on adresseerinud presidendi kantselei. Küll aga on saanud Rasmus üksinda pilli mängida eesti ja lõunanaabrite presidendile.

Hetkel õpib ta Tartu Ülikoolis info- ja dokumendihaldust. Ta on küll kindel, et soovib oma tuleviku siduda muusikaga, kuid karmoška ja eesti lõõtspilli õpetaja Margus Põldsepp ütles, et üks kindel amet tuleks ikka igaks juhuks ära õppida.

Sellest õppeaastast juhendab Rasmus karmoška huviringi, mis on mõeldud vähemalt 9-aastastele noortele. Nooremad ei jõuaks pilli lihtsalt käes hoida. Selleks, et saaksime paremini tuttavaks uue kolleegiga, esitasime talle 3 küsimust ja jagame vastuseid ka teiega.

Mis on ühist sinul ja pillil? 

Meie vahel on emotsionaalne side. Igale poole, kuhu ma lähen, on pillid minuga alati autos kaasas. Iga päev võib olla pidu ja pillerkaar!

Mis on õpetajana sinu supervõime? 

Ma olen 16ndast eluaastast olnud õpetaja suvelaagrites, seega on minu käe all saanud õpetust paljud noored.

Ma arvan, et minu supervõime on see, et ei kaota lootust õpilase suhtes. Isegi kui õpilasele tundub mingi koht ületamatult raske, siis mina usun alati õpilastesse ja aitan neil nii kaua õppida kuni nad selgeks saavad. Hiljem ütlevad nad, et tegelikult polnudki nii hull.

Kui sa ei oleks muusik/muusikaõpetaja, siis kes sa oleksid? 

Soomes ehitaja (naerab)! No tegelikult võib-olla vendade eeskujul teeksin midagi seoses IT värgiga või oleksin siseviimistleja.

Kui sa soovid Rasmust endale õpetajaks, siis uuri täpsemalt https://huvikeskus.elva.ee/huvikool/huviringid/parimusmuusikaring/


Uudised