Rasmus Kadaja – muusikaõpetaja, kes usub oma õpilastesse

19. sept. 2023
Rasmus Kadaja – muusikaõpetaja, kes usub oma õpilastesse

Rasmus hakkas muusikat õppima aastal 2009 ning esialgu valis pilliks akordioni. 2 aastat hiljem võttis lisapilliks karmoška. Sellest ajast on karmoška ja Rasmus kokku käinud nagu sokk ja saabas. Rasmus mängib Teppo-tüüpi lõõtspilli, mida nimetatakse ka eesti lõõtspilliks. Rasmus on pärjatud Võru pärimustantsufestivalil Lõõtsakuninga tiitliga. Enne tiitli omistamist jõudis ta üllitada oma sooloplaadi “Kadajane”. Kuid Rasmus ei ole selline, kes nurgas omaette pilli tinistaks – ta on meeskonnamängija. Nimelt, Rasmus lõõtsutab pilli ka ansamblis Lõõtsavägilased, mis on nii paljude uhkete tiitlitega pärjatud, et nende üleslugemiseks jõuab päike enne looja minna. Ütleme siis lihtsalt nii, et ansambel on niivõrd hõivatud, et pole isegi saanud vastu võtta esinemiskutset, mille on adresseerinud presidendi kantselei. Küll aga on saanud Rasmus üksinda pilli mängida eesti ja lõunanaabrite presidendile.

Hetkel õpib ta Tartu Ülikoolis info- ja dokumendihaldust. Ta on küll kindel, et soovib oma tuleviku siduda muusikaga, kuid karmoška ja eesti lõõtspilli õpetaja Margus Põldsepp ütles, et üks kindel amet tuleks ikka igaks juhuks ära õppida.

Sellest õppeaastast juhendab Rasmus karmoška huviringi, mis on mõeldud vähemalt 9-aastastele noortele. Nooremad ei jõuaks pilli lihtsalt käes hoida. Selleks, et saaksime paremini tuttavaks uue kolleegiga, esitasime talle 3 küsimust ja jagame vastuseid ka teiega.


Uudised