RN Stuudio vallutab tantsulavasid ja südameid juba üle 28 aasta

3. apr. 2023
<strong>RN Stuudio vallutab tantsulavasid ja südameid juba üle 28 aasta</strong>

Rõkkava naeru ja särtsaka iseloomuga Merit Täht on olnud tantsuõpetajaks sadadele noortele ning üks tema endistest õpilastest on valinud temaga sama tee – Mari-Liis Kurvits liitus RN Stuudioga 2006. aastal ning pärast kümmet aastat tantsu praktiseerimist sai temast Meriti kolleeg, vahetades õpilase trennisussid õpetaja trennitossude vastu. Lisaks Mari-Liisile on RN Stuudiost välja kasvanud veel tosina jagu diplomeeritud tantsuõpetajaid, koreograafe ja treenereid Eesti tantsumaastikule. RN Stuudio sai alguse 1995. aastal Tartus Meriti initsiatiivi tulemusena. Seoses Meriti elukorralduse muutusega kolis 2006. aastast RN Stuudio Elvasse ja jätkas oma tegevust endises Elva Huviala- ja Kultuurikeskuses Sinilind. 2016. aastast tegutsetakse Elva Huviala- ja Koolituskeskuses. 

Õpilasest kolleegiks

Merit ja Mari-Liis on Hunt Kriimsilmad – mõlemal on lisaks RN Stuudiole ka teised töökohad ja projektid. Näiteks õpetab Merit tantsu ka Võrus ja Põlvas, lööb kaasa tantsija ja koreograafina meelelahutuslikus esinemisrühmas Show Star ning on International Dance Organization’i (IDO) rahvusvahelise litsentsiga kohtunik. Mari-Liisi päeva mahub lisaks tantsutundidele ka üldhariduskoolis saksa keele õpetaja töö ning ühtlasi mängib ta saksofoni puhkpilliorkestris Popsid ja brass bandis CHILLS.

Tegusad ja aktiivsed naised veavad kahekesi tantsustuudiot, mis pakub trenni võimalusi nii koolieelikutele kui kooliõpilastele. Kuigi stuudio põhirõhk kuulub tänavatantsule siis ennekõike luuakse tantsijatele laiapõhjaline vundament tantsu algtõdedest ja avardatakse silmaringi erinevatest tantsustiilidest. Omavahelist suhtlust kirjeldab Mari-Liis nii: „Meritiga olen kasvanud õpetaja-õpilase suhtest kolleegi ja heade sõprade suhtesse. Meie head koostööd iseloomustab just aus suhtlus, kogemuste jagamine ja teineteisega arvestamine. Julgeme öelda teineteisele kui midagi ei meeldi ja ühtlasi kiidame teineteist kui midagi hästi õnnestus. Selle 17 aasta jooksul oleme üksteist süvitsi tundma õppinud ja vahepeal polegi sõnu vaja, vaid saame juba koreograafiast aru, kuidas meil läheb. Kokkuvõtvalt ühendab ja toetab meid armastus tantsu vastu ja ausus.“ 

Tantsutrenn arendab nii keha kui vaimu

Kuigi igasuguses huviringis on võimalik leida sõpru, siis tantsutrennis areneb noorte omavaheline suhtlus intensiivsemalt. Üks tervik ehk tantsurühm, kes teeb koostööd, arendab end meeskonnana, jagab huvisid, kogeb samu emotsioone ja väljakutseid ja on motiveeritud ühe eesmärgi nimel – saada paremaks. Grupp on täpselt nii tugev kui on tema nõrgim lüli – seega aidatakse üksteist ning lihvitakse tantsusamme üheskoos. Tantsuõpetajad nimetavad oma õpilasi hellitavalt RN-i pereks. Suure sõprusrühma (käesoleval aastal on õpilasi RN Stuudios 62 ) sees on ka pisemaid sõprusgruppe, kuid võib öelda, et kõik RNikad tunnevad ja toetavad üksteist. 

Tantsimine arendab lisaks füüsilisele vormile  üksteisega arvestamist, kohusetunnet, läbirääkimisoskust, kompromissi – ja suhtlusoskust. Lisaväärtust annab võimalus osaleda erinevatel festivalidel, võistlustel ja esinemistel, mis arendab esinemisjulgust, lavalist kogemust ja silmaringi laiendamist. Viimastel aastatel on just lisaks rühma tantsudele põnevaid väljakutseid pakkunud õpilaste huvi soolo tantsude vastu, mis toetab tantsija individuaalseid tugevusi.

Tantsuvõistlused Elvast Leeduni

Sõbrakuu viimasel nädalal leidis Elvas aset Tantsuolümpia – esimene sellelaadne üritus Eestis. RN Stuudio astus lavale show-, tänavatantsu, mudilaste ja kaasaegse loovtantsu kategooriates ning saavutasid 10 poodiumikohta. Kuldmedali ja karika võitsid Hip-Hop kategoorias Tähekeste rühmakava, Junior Star small group, noorte soolo kategooria võitis Emili Mirtel Markov. Amia-Mirtel Kerro võidutses lausa kahes kategoorias: nii Hip-Hop kui ka Street Dance Show kategoorias. Hõbedase karika said endale Junior Star suur rühm ja Mini Star small group. Hõbemedali saavutas Street Dance Show noorte vanuseastmes Martaliis Hermann. Kolmanda koha saavutasid Hip-Hop duo kategoorias Emili Mirtel Markov ja Eike Marii Rõivas ning lastetantsude kategoorias Mudila small groupile ühtlasi 3. koht. Lisaks oli veel palju esitusi teistel finaalkohtadel. 

Muidugi on õppeaasta jooksul esinetud paljudel teistelgi tantsuvõistlustel – Lithuanian Cup 2022, kus Gretlin Aruoja saavutas soolo improvisatsiooni kategoorias 3. koha, Spotlight Challenge Winter Special, kus Emili Mirtel Markov ja Eike Marii Rõivas saavutasid hip hop duo 1. koha, Koolitantsu Tartumaa eelvoorus sai Young Star rühm Mari-Liis Kurvitsa juhendamisel eripreemia “Hea stiilitunnetus” ning viimati osaleti Kuldse Karika Tartumaa eelvoorus, kus Young Star rühma tantsija Kardo Muttik sai tantsija eripreemia. Lisaks väärib esile tõstmist, et Junior Star tantsija Emili Mirtel Markov lõi Elva Gümnaasiumi loovtöö raames oma tantsulavastuse “Pahupidi”, kaasates 3 oma rühmakaaslast. Esietendus toimus 16. veebruaril Elva Kultuurikeskuses. Uuesti on võimalus “Pahupidi” tantsuetendust ja selle hooaja loomingut näha 27. mail 2023 RN Stuudio kevadkontserdil Elva Kultuurikeskuses.

Maikuus avaneb registreerimine Elva Huviala- ja Koolituskeskuse 2023/2024. õppeaasta huviringidesse. RN Stuudio ootab uue hooaja tantsijate vastuvõtule 3. juunil 2023. Täpsem info tulekul. 


Uudised