Suvelõõm vallutas südamed

18. juuni 2018
Suvelõõm vallutas südamed

Muusikalilaager tõi sära silma ja andis võimaluse eneseväljenduseks.

Elva Huviala- ja Koolituskeskuse näiteringi ja laulustuudio õpetajate ühise koostöö ja unistuse tulemusena toimus 13.–17. juunil Elva Kultuurikeskuses muusikalilaager, kus lavastati Kaarel Orumäe noortemuusikal “Suvelõõm”. Muusikalilaagris osales 15 tüdrukut ja 5 poissi vanuses 7–14. Muusikali ainuesitlust sai näha 17. juunil Elva Kultuurikeskuses. Muusikali lavastas Mari Anton, laulud õpetasid noortele selgeks Merlin Kivi ja Kärt Anton. Heli- ja valgustehnika eest vastutas Jüri Lamp ning muusikali filmis Kayvo Kroon. Kasvatajana oli laagris noorsootöötaja Riin Lumiste. Laagri tegijad tänavad Elva Kultuurikeskust ruumide kasutamise võimaluse eest ning Katakööki kosutavate lõunapauside eest.

Muusikali lavastaja Mari Anton õpib hetkel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias 3. kursusel näitleja erialal, kuid kinnitab juba kanda teatrimaailmas, astudes erinevates lavastustes üles näitlejana ning lavastades erinevaid teatrietendusi üle Eesti. Muusikajuhid Merlin Kivi ja Kärt Anton on laulnud erinevates bändides ja astunud üles ka sooloesinemistega ning neil on kogemustepagasist võtta ka varasem kogemus muusikalinäitlejatena. Kärti saab näha Vanemuise teatris muusikalis “Hüljatud” ning Merlinit muusikalis “Mamma Mia”.

Lendteatri juhil ja lavastajal Aire Pajuril, kes on üles astunud erinevatel teatrifestivalidel žüriiliikmena, jätkus kiidusõnu nii noortele kui ka lavastajale ja muusikajuhtidele: “Nii lühikese ajaga paika panna lavaline liikumine ja laulud – need pidid ikka päris intensiivsed 5 laagripäeva olema. Tore oli laval näha koos tegutsemas nii erinevas vanuses noori! Nauditav teatrielamus!”. Muusikalis mängis laagrijuhendaja rolli Lendteatri harrastusnäitleja Kristiina Lõhmus, kes oli tänulik võimaluse eest saada osa noorte muusikalilaagrist. Talle meeldisid eriti just poisid, kes mängisid oma rolli väga usutavalt ja naerutavalt. “Mõned lapsed olid väiksemad, kuid nende entusiasm koos suurematega laval tegutseda andis kindlasti panuse sellele, et tulevikus on just nemad peaosatäitjad,” sõnas Kristiina ning ta loodab, et muusikalilaager saab igasuviseks traditsiooniks. Ta möönas kahjutundega, et ei lugenud hoolikamalt Elva Huviala- ja Koolituskeskuse laagrite plaani, kuna oleks oma tütre kindlasti sellesse laagrisse pannud.

Konguta rahvamaja juhataja ja pillimees Meelis Külaots, kelle tütar Emili astus muusikalis üles ühe solistina, peab aga kõige olulisemaks, et noortele antakse võimalus väljendada oma oskuseid ja andeid, kuna just see paneb noorel silmad särama ning aitab tal tulevikus teha olulisi karjäärivalikuid. Emili oli iga laagripäeva õhtul kodus muljetanud meeldejäävaid seiku möödunud päevast ning tema säravad silmad kinnitasid, et igav ei hakanud tal kordagi laagris. Meelis lootis samuti, et sarnast muusikalilaagrit korraldatakse veel, sest Elva vallas on noori näitlemishuvilisi lauljaid ja laulmishuvilisi näitlejaid piisavalt, kelle anded ootavad võimalusi ning miks saata neid mujale muusikalilaagrisse, kui meil on oma vallas pädevad tegijad olemas.

Kaarel Orumägi astus kevadel üles saates “Eesti otsib superstaari”, kuid vaatamata oma noorele eale on ta muusikamaailmas kanda kinnitanud juba aastast 2013. Ta asutas Türile Eesti Noorte Muusikaliteatri ning on Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Koolis muusikateatri muusikajuht ja hääleseade õpetaja. Muusikalilaagris valiti lavastamiseks “Suvelõõm”, kuna see oli sobiv materjal just laagris osalevate noorte vanust arvestades. Muusikajuht Kärt Anton tegi stsenaariumis siiski mõned muudatused, kuna lavastuse täispikkus on muidu ligi 1,5 tundi. Muideks, Kärt on ise samas lavastuses Eesti Noorte Muusikaliteatris üles astunud näitlejana.

Laagrijuhendajad kiidavad ja tänavad noori meeleoluka laagri eest: “Laagri viimasel päeval lõunasuppi süües ning omavahel arutades, mida peaks veel lihvima, tekkis järsku nii kodune tunne – noored mängisid õues mänguväljakul haikala mängu ja käisid pidevalt meid mängima kutsumas ning see oli ilmselge märk sellest, et noored on meid omaks võtnud. Hetkel on tunne, et laager möödus ülehelikiirusel ning arvatavasti läheb veidi aega enne, kui aru saame, millega me tegelikult hakkama saime – me lavastasime muusikali kõigest 5 päevaga! Me jääme teid kõiki taga igatsema, sest te olete lihtsalt nii armsad ja andekad!” Pilte laagrist näeb Elva Huviala- ja Koolituskeskuse Facebooki lehel.

Muusikal Suvelõõm.

Riin Lumiste
noorsootöötaja


Uudised