Võrratu digikunst- loovad noored ja noorsootöötajad

26. nov. 2019
Võrratu digikunst- loovad noored ja noorsootöötajad

“Kõik lapsed on kunstnikud. Kunst on jääda kunstnikuks täiskasvanuks saades.”

Pablo Picasso

Digikunst ühendab endas arvutid, disaini ja kunsti. Digikunsti huviringis lõimitakse kunst ja loovus infotehnoloogiliste lahendustega.

Tänapäeval kasutatakse pea iga disaini- tapeedimustri, logo, seinakalendri, toidupakendi, plakati, lendlehtede – loomiseks digitaalkunsti abi. Ehk tegemist on oskusega, mis on paljudelelualadel vajalik ning hea oskus, mida noorelt juba õppida.

Sellel aastal toetas ENTK projekt Varaait vol 15 digikunstiringi tegemisi erinevate programmidega: Photoshop Elements 2019 & Premiere Elements 2019 ning Clip Studio Paint pro. Samuti osteti värviprinter ja skänner, et oleks võimalik noorte töid välja printida ning panna näitustele.

Septembris toimusid tutvustvad digikunsti tutvustavad töötoad ja avatud tunnid Elva Huviala-ja Koolituskeskuses, mis olid laste seas menukad ja ringid täitusid kiirelt uute digikunsti huvilistega.

8.oktoobril toimus Nõo Noortekeskuses projekti raames tutvustav digikunsti töötuba. Töötoas oli võimalus Nõo noortel tutvuda programmiga Clip Studi PRO, millega tehti fotomonteerimist ning joonistati digimaale.

18. november korraldati Elva ja Nõo valla noorsootöötajatele, huvijuhtidele ja teistega noortega töötavatele inimestele praktiline töötuba.Töötoas õpetati, kuidas teha reklaamplakateid, voldikuid ja lendlehti. Töötuba koosnes nii teoreetilisest osast, kus tutvustati erinevaid kujundustehnikaid ja ajaloosi plakati stiile. Räägiti, värvivaliku ja kirjastiili valiku olulisusest. Töötoa teises osas aga katsetati ning loodi isa reklaamplakat Photoshop Elements 2019 programmiga.

Digikunsti ringis on hetkel 12 noort. Samuti kasutab digikunstiprogramme ka kord kuus kunstiringi ja animatsiooniringi õpilased. Programmidega valmivad ka tihti noortekeskuste ja huvikooli reklaamplakatid.

Mulle meeldis digikunsti ja reklaami töötuba rohkete võimaluste osas plakatite koostamisel Photoshopis. Kindlasti oli väga hea teada saada, milline peaks hästi kujundatud plakat välja nägema ning milliseid vigu võiks plakati koostamisel vältida. Meeleldi osaleksin edaspidi veel digikunsti ja reklaami töötubades.
Külliki Veigel (Elva avatud noortekeskuse noorsootöötaja)

Digikunsti töötuba Nõo noortekeskuses

Digikunsti ring


Uudised