đŸȘ• PĂ€rimusmuusikaring

PĂ€rimusmuusikaringi on oodatud pillimĂ€nguhimulised lapsed ja noored vanuses 10-17, kellel on huvi pĂ€rimus- ja rahvamuusika vastu. 

EesmĂ€rk: Eesti pĂ€rimusmuusika tundmaĂ”ppimine erinevatel instrumentidel – plokkflööt, vĂ€ikekannel, torupill, ukulele, laul jne. Pillide mĂ€ngutehnika omandamine, improviseerimisoskuse arendamine. Muusikalise silmaringi avardamine lĂ€bi maailmamuusikaga tutvumise. Õpilase enese analĂŒĂŒsioskuse vĂ€ljatöötamine ning isikupĂ€rase muusikalise enesevĂ€ljenduse toetamine.

SihtrĂŒhm: pĂ€rimusmuusikast ja pilliĂ”ppest huvitatud lapsed ja noored vanuses 10-17

Kus ja millal? Elva Huviala- ja Koolituskeskuse II korruse Ôppeklassis. Vaata tunniplaani.

Millega tegeleme? Arendame pillimĂ€nguoskusi lĂ€bi erinevate harjutuste ja lugude Ă”ppimise. Õpime tundma erinevaid mĂ€ngu-tehnilisi vĂ”tteid pillil ning kasutame neid erinevates situatsioonides. Repertuaari valik toimub vastavalt Ă”pilase tasemele esialgu eesti pĂ€rimusmuusika varasalvest, hiljem kaasates ka maailmamuusikat. Õpime oma instrumendil improviseerima, tajuma harmooniat ning varieerima meloodiat. Kujundame isikupĂ€rase pillimĂ€ngustiili. Töötame mugava lavalise oleku saavutamise ja salvstusprotsessis kaasalöömisega.

Suvel korraldame ka pÀrimusmuusiklaagreid.

Sul on kĂŒsimusi pĂ€rimusmuusikaringi kohta? VĂ”ta ĂŒhendust juhendajaga Henrika Trave

Lisaks noortele on ka tÀiskasvanutel vÔimalik Ôppida karmoƥkat ja eesti lÔÔtspilli.
VĂ”ta ĂŒhendust juhendajaga Rasmus Kadaja

Vaata pÀrimusmuusikaringi tutvustust.