Laager “Lustakalt loovuses”

Esmane kohtumine lastega oli neljapäeval 17. juunil kell 10.00. Tutvumine toimus läbi mängude, samuti oli lastel võimalus purgikesest võtta üks puidust pulgake, mille peal oli kirjas laagri reegel. Iga laps sai ette lugeda ühe reegli ja kuna lapsed olid nii vahvad ja andekad, siis tuli reegleid ka juurde. Lapsed olid väga loomingulised, hoolivad ja sõbralikud. Esimesel laagripäeval maaliti õues molbertitel Arbi järve äärset maastikku ja valmistati lillevaase, kuhu peale asetati loodusest korjatud taimi. Lõunasöögi valmistasid lapsed mõlemal päeval endale ise ja kujundasid toidust taldrikutele vahvaid nägusid. Laagri päevadel arutati  “mis on taaskasutus”. Teisel päeval meisterdati vanadest T-särkidest lõbusaid poekotte. Kotid kaunistati looduslike motiividega. Tõetruude jäljendite saamiseks kasutati puude ja põõsaste lehti. Lehtedest tehti šabloonid ja templid. Värvideks kasutati riidevärve. Nii valmisid laagrilistel taaskasutatavast materjalist omatehtud riidekotid lehtede motiividega. Teisel laagripäeval kasutati ka kartulit ja porgandit, et tembeldada paberile vahvaid kujukesi.

Pärimusmuusikalaager

Esimest korda toimunud pärimusmuusikalaager oli noorte muusikute seas ikka täielik hitt. Jagus huvilisi nii torupilli, ukulele, trummi kui ka väikekandle vastu. Kolme päeva jooksul toimetasime kultuurikeskuses ja huviala- ja koolituskeskuses ning lisaks pillimängule tegime vabal ajal ka Merikesega huvitavaid projekte nagu näiteks akrüülmaalinguid, prügikotimoodi, minifilmi ja paljut muud. Neljandal päeval andsime juba lausa kontserti, sest lapsed olid NII tublid ja pillidel oli ette kanda juba lausa mitmeid lugusid! Suured tänud kõikidele juhendajatele, lapsevanematele ja lastele!
Video 1

Video 2

Video 3

Laager “Mustrid”

Laager “Mustrid” toimus 14.-16. juunil. Kolme vahva päeva jooksul otsisid ja leidsid mustreid nii keraamikas, kokanduses kui kunstis hulk vahvaid laagrilisi. Keraamikas kujundasid osalised saviesemeid erinevates angobeerimise tehnikates: monotüüpia angoobmaal, reservaaž, sgrafiito. Vahva loominguline keraamika jõuab peale glasuurimist ja ahjus küpsemist peagi osalejateni. Kokaanduse valdkonna laagri tegevuste osa oli toitlustus. Noored olid jagatud kolme rühma ja rühmad liikusid igapäevaselt eri aegadel kööki. Esimene rühm valmistas lõunaks magustoitu, teine rühm valmistas lõunasöögi ja kattis laua, kolmas rühm tegi ettevalmistusi järgmiseks päevaks. Kõikidel kolmel rühmal olid erinevad nimed- Kollased, Punased ja Sinised. See sellepärast, et oleks ülevaade, kes millisel kellaajal juba köögitoimkonnas on olnud. Kunsti osas said noored kavandada ja teostada siidimaali, mis uskumatult hästi osalistel välja tuli. Teisel päeval tegeleti siidimaali lõpetamisega ja kõik said katsetada looduslike vahenditega animatsiooni loomist. Kolmanda laagripäeva veetsime Seeneriigis ja seal nauditi õlipastellidega ja akvarellvärvidega maalimist. Aitäh imeliselt vahvatele ja andekatele osalistele!

 

Laagris valminud animatsioon:

Laagrisuvi 2021

Elva Huviala-ja Koolituskeskus korraldab lastele ja noortele suvel vaba aja veetmiseks ning huviringide tutvustamiseks 7 põnevat huvilaagrit!

Laagrite täpset tutvustust loe SIIT

Laagritesse registreeruda saab  SELLEL LINGIL 
Registreeru kiiresti, KOHTADE ARV PIIRATUD!

Registreerumine kestab kohtade täitumiseni või lõppeb 3 päeva enne laagri toimumist.
Pärast kohtade täitumist jäävad registreerujad koha ootejärjekorda.

Laagrile eelneval nädalal saadetakse osalejatele täpsustav infokiri laagri kohta.

Osalustasu maksmine toimub Elva Vallavalitsuse poolt saadetud arve alusel.

Meeldivat laagrisuve soovides!

Vastuvõtt 2021/2022 õppeaastaks

2021/2022.õppeaastal pakume 17 põnevat huviringi erinevas vanuses lastele ja noortele.
UUS! Pisikestel lauluhuvilistel avaneb võimalus liituda MINI Laulustuudioga, kuhu ootame 3-6aastaseid muusikahuvilisi lapsi.

Tunniplaaniga tutvu SIIN

Meeldivate kohtumisteni!

Lennukalt distantsile

Vabariigi Valitsus kinnitas 9. märtsil toimunud e-istungil neljapäevast kehtima hakkavate piirangute korralduse. Piirangud kehtivad vähemalt ühe kuu
ehk 11. märtsist kuni 11. aprillini. Piirangute eesmärk on vähendada kontakte inimeste vahel, et saada koroonaviiruse levik Eestis kontrolli alla ja tagada Eesti tervishoiusüsteemi toimepidevus.

Elva Huviala-ja Koolituskeskuses toimub alates 11.märtsist distantsõpe.
Täpsemad juhised ja soovitused edastavad ringide juhendajad.

SULETUD on ka Elva Avatud Noortekeskus.

Elva Vallavalitsuse korraldusega 19.01.2021 nr 46 on Elva Huviala-ja Koolituskeskuses õpilaskoha tegevuskulu arvestuslik maksumus 2021. aastal 651,14 eurot, millest lapsevanem tasub näiteks kunstiringi eest 135 eurot (9 kuud x 15 eurot).

Elva Vallavalitsus ei ole teinud õppemaksu vähendamise otsust, kuna õppetöö toimub ümberkorraldatud vormis.

Huvikeskuses õppimine on vabatahtlik. Kui lapsele või lapsevanemale ei sobi ümberkorraldatud õppetöövorm, mis lähtub Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest, on võimalik lapsevanema algatusel alati õppeleping ka lõpetada.

Oleme üksteisele seni toeks kuni saame taas jätkata vanaviisi!

Küsimustega palun pöörduda alati julgelt keskuse direktori poole
huvikool@elva.ee
tel: 55670541 (Garmen Vallikivi)

Loe lisa piirangute kohta SIIT

Õppetöö korraldamine huvikeskuses alates 1. märtsist

EV valitsuse 26.02.2021 kehtestatud piirangute tõttu ei ole huvihariduses kuni 28. märtsini rühmaviisiline tegevus või treening siseruumides lubatud.

Elva Huviala-ja Koolituskeskuses on õppetöö ümber korraldatud ning huviringid toimuvad kas individuaalselt, välitingimustes või veebi vahendusel. Täpsema info edastab ringijuhendaja.

Detsembris ära jäänud tunnid toimuvad 1.-11. juunil 2021 ning 1.-5. märtsil ära jäänud tunnid toimuvad kevadvaheajal.

Elva Vallavalitsus ei ole teinud õppemaksu vähendamise otsust, kuna õppetöö toimub huvikeskuses ümberkorraldatud vormis.

Elva Vallavalitsuse korraldusega 19.01.2021 nr 46 on Elva Huviala-ja Koolituskeskuses õpilaskoha tegevuskulu arvestuslik maksumus 2021. aastal 651,14 eurot, millest lapsevanem tasub näiteks kunstiringi eest 135 eurot (9 kuud x 15 eurot).

PS! Vaheaegade perioodil õppemaksu ei vähendata. Keskuse õppevaheajad vastavad üldhariduskoolile kehtestatud õppeperioodile ja õppevaheaegadele (Elva HKK põhimäärus §10, lg 2).

Huvikeskuses õppimine on vabatahtlik. Kui lapsele või lapsevanemale ei sobi ümberkorraldatud õppetöövorm, mis lähtub Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest, on võimalik lapsevanema algatusel alati õppeleping ka lõpetada.

Loodame siiski mõistvale suhtumisele ning palume küsimuste ja tagasisidega pöörduda alati julgelt keskuse direktori poole.

 

Olgem terved ja rõõmsad,
Garmen Vallikivi
huvikool@elva.ee

 

Loovat ja ohutut koolivaheaega!

Koolivaheaeg on ohutu, kui:

Portaal Teeviit on koondanud hulga tegevusi vaheaja ohutuks sisustamiseks, leiad need teemaviitega #sisukasvaheaeg.

Olgem terved!

Pillipäev pakkus ehedat emotsiooni

Elva valla 3. Pillipäev „Ehe emotsioon“ toimus 8. veebruaril 2021.
Kuna Elva Muusikakool tähistab käesoleval õppeaastal 60. tegutsemise aastat, toimus sellel korral üritus muusikakoolis.

Pillipäeva eesmärgiks oli pakkuda rõõmu muusikast ja ise muusika tegemisest, tutvustada Elva Muusikakoolis õpetatavaid pille.
Pillipäevale olid eelkõige oodatud õpilased,  kes pole pillimängu õppimisega kokku puutunud. Töötoad olid üles ehitatud nii, et ka esimest korda pillimängu proovija sai kenasti hakkama.

Töötubades osales 25  1.-3. klassi õpilast Konguta ja Elva koolidest. Iga laps sai osaleda kolmes töötoas. Uudistada ja proovida sai erinevaid puhkpille, viiulit, akordioni, käsikellasid, improviseerimist klaveril ning musitseerimist bändis. Töötubasid juhendasid Gerli Kirikal Otepäält ning Signe Oja, Tiit Veigel, Ülo Laanesaar, Kerstin Kullerkupp, Felix Verlin, Ilmar Varjun, Karl Vakker ja Anette Laur Elva Muusikakoolist. Elva Gümnaasiumi Tartu mnt koolimaja aulas toimunud lõppkontserdil sai kuulata muusikakoolis juba õppinud laste esinemist pillidel, mida töötubades oli tundma õpitud. Kontserdiks oli valminud ka esinemisnumber klaveril improviseerimise töötoast. Päris mitmel lapsel hakkas mõne pilli mängimist proovides silm särama ja mõtetes liikuma soov tulla tulevikus muusikakooli pillimängu õppima. Juhendajad märkasid mitmeid pillimängust huvitatud musikaalseid lapsi, keda rõõmuga muusikakooli oodata.

Pillipäeva toetasid: Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp, Elva Vallavalitsus, Elva Muusikakool, Elva Huviala-ja Koolituskeskus, Elva Gümnaasium.

Aitäh kõikidele juhendajatele, osalejatele!
Suured tänud meeldiva koostöö eest Elva Muusikakooli õpetajatele ning Elva Gümnaasiumi arendus-ja huvijuhile Heliise Riisaarele ja muusikaõpetaja Ehtele Kuldvere-Vent´le!
SA Elva Teenused kandsid hoolt maitsva lõuna eest. Aitäh!

Päeva jäädvustas fotodele Külliki Veigel.

Kohtumiseni järgmisel pillipäeval!

Elva Avatud Noortekeskus – Tervist Edendav Noortekeskus

Elva Avatud Noortekeskus liitus Tartumaa Noorsootöö Ühenduse loodud  Tervist Edendavate Noortekeskuste ehk TENK-võrgustikuga.

Võrgustiku eesmärgiks on  tervist toetava elu- ja mõtteviisi arendamine, süsteemse ennetustöö planeerimine ja kogukonna ning sidusvaldkondade kaasamine sellesse. Samuti noortevaldkonna töötajate tervisealaste teadmiste ja oskuste järjepidev täiendamine, enesekindluse arendamine ohuolukordades toimetulekuks.

TENKi  missiooniks: tervist edendav noortekeskus on kogukonda kaasav, sotsiaalset toimetulekut toetav noorte ja töötajate heaolu arendaja. Järgnevatel aastatel peetakse oluliseks hoida järgmist FOOKUST

2021 aastal korraldab Elva Avatud Noortekeskus, mittemeid üritusi: loenguid, seminare ja töötubasid, mis räägivad tervisest ja tervise hoidmisest. Tulemas on mitu vaimse tervise loengut ning töötubasid, kus teeme head ja tervislikku toitu. Samuti on ees ootamas matkad ja õuemängude päevad, et noorte liikumist suurendada.  

Pillipäev “Ehe emotsioon”, vol 3

Üleskutse kõikidele Elva valla 1.-3. kl pillimängu huvilistele õpilastele.

Elva valla pillipäev toimub 8. veebruaril 2021  kell 9.00-14.30 Elva Muusikakoolis- töötoad (Kalda tn 11) ja Elva Gümnaasiumis- toitlustamine ja lõppkontsert (Tartu mnt 3). 

Eesmärk: Pakkuda rõõmu muusikast ja ise muusika tegemisest, tutvustada Elva Muusikakoolis õpetatavaid pille,  suurendada koostööd pilliõpet pakkuvate asutuste vahel.
Pillipäevale on oodatud õpilased,  kes pole pillimängu õppimisega kokku puutunud. Töötoad on üles ehitatud nii, et ka esimest korda pillimängu proovija saab hakkama.

Töötoad: 

 

Lõppkontserdil kantakse ette midagi päeva jooksul õpitust ning kuulatakse muusikakooli õpilaste esinemisi pillipäeval tutvustatud pillidel. 

Registreerida saab Google Drive keskkonnas kuni 29. jaanuarini 2021, õpitubade valik toimub registreerumisel.

Päevakava: 

Rõõmsate mängimisteni!

Elva Huviala-ja Koolituskeskus (registreerumine)
Garmen Vallikivi
lisainfo tel: 55670541
huvikool@elva.ee

Elva Muusikakool (töötoad)
Tuuli Vaher
 tel: 5886 7287
muusikakool@elva.ee 

 

Huviringid alustavad 11.jaanuaril!

11.jaanuaril alustame huviringidega tavapärase tunniplaani alusel.

Pea meeles: 

Püsigem terved!

Garmen Vallikivi

Elva Huviala-ja Koolituskeskuse

direktor

Õppetöö korraldus viiruse tõkestamiseks piirangute perioodil

Seoses Vabariigi valitsuse otsusega  on alates 14. detsembrist  peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevuse nii noortele kui ka täiskasvanutele. Lubatuks jääb üksnes individuaaltegevus, -õpe ja –sport ning distantsilt pakutavad tegevused.
Koolivaheaeg kestab 23.dets.2020-10.jaan.2021.
Elva Valla poolt saadud juhiste kohaselt võib  huvikoolides  jätkata individuaalse juhendamisega ja distantsilt juhendamisega.

Elva Huviala-ja Koolituskeskuses:

Seoses detsembrikuus ärajäänud tundide toimumisega kevadistel vaheaegadel või juunis ei vähendata detsembrikuu õppetasu.

Lisaküsimuste tekkimisel palun julgesti ühendust võtta:
Garmen Vallikivi, Elva Huviala-ja Koolituskeskuse direktor
huvikool@elva.ee või tel.55670541

Klaverikontsert

5. detsembril lõpetas Reta Reinberk Suzuki esimese klaverivihiku kontserdiga Elva Muusikakooli saalis. Tulenevalt hetkeolukorrast toimus sündmus pereringis. Klaveripalade vahele põimis tüdruku ema kauneid luuleridu, üks esinemisnumber oli koos väiksema õega ning kontserdi lõpetas tüdruku enda loodud luuletus.

Kuskil varjus hiilib siin
üks naeratus, vaat nii.
Keegi pole teda näinud veel,
kuid tema muusika mu kõrvus
sõidaks justkui meel.
Nii palju teada temast tahaks,
kuid ootama peab veel,
sest öisel hilistunnil
ta naeratab ju veel.

Ilmus CD „Kandlepalade lummuses“

Elva Huviala-ja Koolituskeskuse kandleringil täitus möödunud hooajal 5. sünnipäev ning mis oleks veel toredam viis selle tähistamiseks, kui salvestada päris oma plaat!
Kandleplaat valmis õpetajate ühisprojektina. Nelja salvestuspäevaga püüti plaadile 17 kandlelugu, mille seovad tervikuks kaunid mõtisklused muusikast. Oma pillidest on lummavad helid välja võlunud Gerlinde Vallikivi, Laura-Liisa Pihlak, Keity-Lotta Pent, Karola Kalnapenkis ja kandleringi juhendaja Ehtel Kuldvere-Vent.
Muusikapalade  harmooniastruktuuri lõi ja vahetekste loeb Ave Kalmus.
Lugude salvestamise ja miximisega tegeles Kelly Vask, ümbrise kujundas Johanna Mägi.

Kellel on jahedatest õhtutest just kaunis ja südantsoojendav kandlemuusika puudu, võib seada sammud Elva Huviala- ja Koolituskeskuse poole,
kust saab värskelt ilmunud albumit soetada 7 euro eest.

Enne käesolevat albumit ilmus 2018.aastal laulustuudio CD „Lauldes rõõmsaks“.

Vastuvõtt vabadele kohtadele


2020/2021.õppeaastal pakume 16 põnevat huviringi erinevas vanuses lastele ja noortele.
Lisarühma avame ka kunstiringis, mis toimub esmaspäeviti kell 17.15-19.30.

Veel on vabu kohti:
loovus-ja fotoringis,
kunstiringis,
keraamikaringis,
beebikoolis (3-6kuud).

Huviringidesse astumise avaldusi on võimalus esitada Elva valla haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.
Keskkonda saab logida sisse ID-kaardiga või Mobiil-ID’ga.
Huviringi taotluse esitamiseks valige “Minu lapsed” ja sealt “Huvikooli taotlus”.
Valides taotlusvormis “Huvikool” rippmenüüst ELVA HUVIALA-JA KOOLITUSKESKUS, näete kõikide rühmade (huviringide) valikuid. Valiku tegemisel palun jälgige huviringi toimumise aega, et laps õigesse rühma saaks registreeritud.
NB! Iga huviringi jaoks tuleb teha eraldi taotlus.
Oluline – pärast taotluse esitamist saadetakse Teie e-mailile link e-maili kinnitamiseks ARNOs. Pärast e-maili kinnitamist saab tutvuda ja seejärel kinnitada huvikooli lepingu.

Huviringide tutvustused leiab SIIT.

Tunniplaani info kodulehel uueneb pidevalt.

Täiskasvanud õppisid koos teiste täiskasvanutega

7.-16.oktoobril tähistatakse traditsioonilist täiskasvanud õppija nädalat, mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
Meie juhendajad pakkusid TÕN-i raames päris põnevaid tegevusi:
* Klaasisulatuse töötuba  juhendas Mare Tani.
* Kandleõpetuse töötuba,  juhendas Ehtel Kuldvere-Vent.
* Fototöötuba “Sügis pildis” , juhendas Külliki Veigel.
* Linoollõike töötuba, juhendas Meeta Eliise Veigel.
* Lõunane Shindo venitustund,  juhendas Tuuli Vaher.
* Vestlusring koolimineva lapse vanemale, vestles Ave Kalmus.
* Photoshopi töötuba algajale,  juhendas Johanna Mägi.
* Kabe-ja lauamängud, juhendasid Kaido Raidla ja Dagmary Kuslap.

Kokku oli üle 30 huvilise. Mõned soovijad osalesid mitmes töötoas.

Aitäh kõikidele osalejatele!
Suured tänud juhendajatele!

 

TÕN 2020 (Täiskasvanud õppija nädal)

7.-16.oktoobril tähistatakse traditsioonilist täiskasvanud õppija nädalat, mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
Täiskasvanud õppija nädala raames toimuvad üle Eesti mitmesugused üritused – loengud, õpitoad, näitused, avatud uste päevad, koolitused, ekskursioonid jms.
Elva Huviala-ja Koolituskeskuse poolt korraldatavates töötubades on TÕN-i raames toimuvad töötoad osalejale TASUTA!
Kuna üritus toimub avaliks ruumis, jätab korraldaja endale õiguse jäädvustada üritust selle kajastamise ja huvitegevuse reklaamimise eesmärgil.
Kõik tegevused toimuvad Elva Huviala-ja Koolituskeskuses (Pikk 8).

Klaasisulatuse töötuba 8.okt kell 17.00-18.30 Tutvume sulatusklaaside, klaasinoaga ja muude toredate vahenditega saavutamaks põnevat lõpptulemust värviküllaseks loominguks. Juhendab Mare Tani.

Kandleõpetuse töötuba 12.okt kell 17.00-18.00 Tutvume eesti rahvapilli väikekandlega: õpime selgeks põhiakordid ning mõne toreda laulusaate. Juhendab Ehtel Kuldvere-Vent

Fototöötuba “Sügis pildis” 12.okt kell 18.00-19.00  Loome värvikaid kompositsioone sügissaadustest ja pildistame neid.Tutvume lähi- ehk makrofotograafiaga. Juhendab Külliki Veigel.

Linoollõike töötuba 13.okt kell 10.00-13.00 Tutvume linoollõike tehnikaga, töötoas valmivad vahvad kaardid. Juhendab Meeta Eliise Veigel.

Lõunane Shindo venitustund 13.okt kell 12.00-13.00 Tutvume Jaapanist pärit Shindo venitusharjutustega ja teeme need läbi. Juhenab Tuuli Vaher. 

Vestlusring koolimineva lapse vanemale 13.okt kell 18.00-19.00 Soovitused lapsevanemale, kuidas olla lapsele koolitee alguses toeks. Lapsevanema ja õpetaja ootustest esimesel koolisügisel. Vestleb Ave Kalmus.

Photoshopi töötuba algajale 15.okt kell 16.00-17.30 Tutvume programmiga Photoshop, milles saab pilte monteerida nii ilusamaks kui ka naljakamaks. Juhendab Johanna Mägi.

Kabe-ja lauamängud 15.okt kell 15.00-18.00 Kabepartiid ja lauamängude õpetused täiskasvanute ja perede vahel.Juhendavad Kaido Raidla ja Dagmary Kuslap.

Registreeru SIIN

Tartumaa aasta hariduse sõber 2020

Meie armsat direktorit Garmen Vallikivi tunnustati Tartumaa Omavalitsuste Liidu poolt tiitliga “Tartumaa aasta hariduse sõber 2020”.
Palju õnne!

 

 

 

 

 

 

Muusikalilaager “KORONAAD”

Elva Huviala- ja Koolituskeskuse ülimenuka ja väga palju positiivset tagasisidet saanud muusikalilaagri “AMEERIKA” 2019 järg toimus tänavu aasta augusti viimasel nädalal.
Kui me leppisime juhendajatega kokku, et ma kirjutan kokkuvõtte laagrist, siis esimene mõte oli, et teeme kopi-peist eelmise aasta kokkuvõttest. Sest tunded ja mõtted on täpipealt samad: võrratu kogemus, eufoorilised emotsioonid ja fantastiline tunne, kui noored viienda päeva lõpuks lavale astuvad ning kõik räägitu, mängitu, harjutatu meeles hoiavad ja endast 110% annavad.
Juhendajad, kellega viis päeva laagrit vedasime, olid samad, kes eelmisel aastal. Välja arvatud üks lauluõpetaja. Merlin Kivi asemel laulis ja tantsis tänavu aasta meie seltskonnas võrratu Henrika Trave. Lapsi oli 25 ja kõik täpselt sama andekad nagu möödunud aastal.
Ka tänavuse laagri näidendi “Koronaad” kirjutas Airé Pajur. Laulud kirjutas ja helindas Kelly Vask. Lastele õpetasid need selgeks Kelly koos Henrikaga. Liikumised panid paika meie kõigi lemmikud RN Stuudio treenerid Merit Täht ja Mari-Liis Kurvits. Ning tekstiosa ja üldise lavastusliku ülesehitusega tegelesime meie (Kaidi Koppel) Airé Pajuriga.
Viis päeva lendasid mööda ühe silmapilgutusega. Ja peale esietendust veendusime, et sellisest laagri kontseptsioonist peab saama traditsioon!
Kohtume järgmisel aastal!
Kaidi

IMG_3949

 

Elva valla noortemalev 2020

Maleva video.

Enne töö, töö, töö…

Seekord tegid malevlased korda Seeneriiki. Tööd tehti 5 päeva ja iga päev tehti 7 tundi tubli tööd. Korda said Seeneriigi kõik atraktsioonid. Said nad nii puhastud, värvitud kui ka õigesse kohta paigutatud. Seeneriik on nüüd jälle viks ja viisakas. Noored jäid samuti enda tööga väga rahule ning nüüd saavad iga kord, kui sealt mööda kõnnivad öelda, et jah, mina tegin ka seda.

…ja siis, oh seda lõbu ja nalja.

Esmaspäeval käis malevlasi harimas Eesti Töötukassa, kes tegi kokkuvõtliku loengu/töötoa tööseadusest ja kõigest, mida noor peaks töötamisest teadma. Tesipäeval oli suunaks seiklusmäng, mida korraldas Elva naiskodukaitsjad Dagmary Kuslap, Signe Aasmäe ja Kersti Vahi. Kolmapäeval sai aga põnevust ja nutikuts proovile panna ning ülesandeks sai noortel põgeneda põgenemistubadest Elva Põgenemistuba Roomscapeis. Neljapäeval said malevlased teha klaasist kunsti töötoas, mida andis huvikooli õpetaja Mare Tani. Valmisid nii ilusad mesilased, lilled, südamed aga ka abstraktsemat kunstiteoseid. Reedel oli suunaks Mustjärve matkarada, kus sai nii matkata, tutvuda Nõo maleva noortega kui ka grillida ja chillida. Samuti mängiti ka huvitav mäng, kus pidi aja peale plaksumaisi tegema, vahenditeks vaid tikud, 2 teeküünalt ja veidi traati.

Laupäeva ja pühapäeva veetsid noored Rõngus, kus toimus Elva valla malevate kokkutulek. Kõigepealt võistelesid malevad selles, kes kõige kiirema ja parema paadi teeb, seejärel toimusid erinevad õuemängud, mida viis läbi Seiklus Kuubis. Õhtul oli üks korralik disko ja chill.

Aga milleks üldse malev?

Maleva eesmärgiks on anda noortele esimene töökogemus ning arendada nende tööoskusi ja teadmisi. Kui soovime endale tulevikus tööjõudu, kellel on nii vastav haridus kui ka kogemus, tuleb noortele juba varakult anda võimalus kooli kõrvalt või suvisel perioodil endale töökogemust hankida. Kuidas saada kogemusi, kui keegi ei ole nõus andma seda esimest tööampsu ning tööharjumus tekib ikka tööl käies, mitte kodus teleka ees. Kahjuks on noortel raske endale töökohta leida, eriti kui on tegemist alaealisega ja esmakordselt tööle suunduva noorega. Alaealisi tööle võttes kehtivad karmimad reeglid ja tuleb täitsa rohkem pabereid, mis tihti tööandjaid hirmutab. Samas aga on noored, kes lõpuks tööle võetakse tublid ja kohusetundlikud töötajad, sest on äärmiselt tänulikud saadud võimaluse eest. Lisaks sellele on võimalus kohalikel ettevõtetel ennast noortele tutvustada, et nad juba kooli lõpetades teaksid, et neil on võimalus ka kodukohas töö leida.

Tänusõnad

Malev ei oleks saanud toimud ilma Elva Huviala-ja Koolituseksuse vahvate juhendajateta, kes oma teotahte ja sooviga noortele midagi vahvat korraldada panid kokku maleva kava ja korraldasid lisaks tööle ka palju muid vahvaid tegevusi. Soovime tänada Elva valda ja Haridus-ja Noorteametit, kes maleva toimumise oma toetustega üldse võimalikuks tegid. Kõige suurema pai ja tänu soovivad malevlased saata enda vahvale tööandjale, kes malevalastele võimaluse ja esimese töökogemuse andsid.

Kui tunned, et sul soov ja võimalus järgmine suvi noortele pakkuda tööd võid juba täna võtta ühendust Elva Huviala-ja Koolituskeskusega, ega järgmine malev enam mägede taga ole.

Laager: Teadus-tehnika ja kabelaager “Nuti”

25.-27. august toimus Teadus-tehnika ja kabelaager “Nuti”.

Laagrilised said ennast proovile panna ja teha mobiililaadija hoidjat, male ja kabelauda ning kõlarit ning see kõik sai tehtud puidust. Samuti sai oma loomingulisem pool välja tuua, kui  kaunistati pannilabidaid ja võtmehoidjaid puidupõletiga. Lisaks sellele õpiti tundma robotite maailma ja valmistati neile  vahvaid radu, kus Ozibotid said liikuda ja erinevaid toredaid trikke teha. Viimasel päeval õpiti tunda mikroskoopi ja vaadata sai nii lehti, sammalt, värvilisi paelasid ja palju muud. Kõigil päevadel oli ka kabe mängimine täies hoos ning kolmapäeval õpiti maailmameistri valvsa silma all Sudokusid tegema ja lahendama.

Aitäh osalistele!

Elamusfestival 2020

Elamusfestivali lastealal lustisid  pisemad huvilised beebitunnis, tutvuti beebiviiplemisega ja maitsvaid beebitoite sai degusteerida Salvesti telgis.
Mitmetes töötubades said lapsed arendada käe ja silma koostööd ning avaldada oma fantaasiat ja emotsioone kunstiliste tegevuste kaudu.
Noortealal katsetati ka digimaalimist  ning võistelda sai kabemängus.
Noortelaval  oli võimalus kätt proovida, kui raske see trummipõristamine tegelikult on.
Veel esines noortelaval Emili Külaots, klaveril saatis laulustuudio õpetaja Kelly Vask.
Samast laulustuudiost esinesid kultuurilaval Eva Orro ja Kaur Hansen.
Pealava vihmast märgadel laudadel tantsisid  RN-stuudio õpilased.
Aitäh kõikidele osalejatele ja juhendajatele!

 

Digikunsti- ja animatsioonilaager

17.-19. augustil toimus digikunsti- ja animatsioonilaager. Mõned laagrilised olid varasemalt tuttavad nende meediumitega, samas oli mitmeid osalisi, kellele nii digikunst kui ka stopp-kaader animatsioon olid täiesti esimeseks kohtumiseks. Digikunsti osas valmis iga päev vähemalt üks kunstiteos, kiirematel ka mitu. Esimesel laagripäeval said osalised imelist päikselist päeva nautida digikunsti osa õues- pärast programmidega tutvuse tegemist võeti arvutid õue kaasa ja joonistati seal. Teisel päeval uuriti, mis asi on pikslikunst (pixelart) ja prooviti ka loodud pilti animeerida. Viimasel päeval said õpilased õues pildistada ja kasutada Photoshopi, et pilti huvitavamaks teha. Laagri lõpuks said osalejad välja prinditud pildid enda parimatest teostest. Animatsiooni osas valmis kas üksi või grupitööna vabalt valitud tehnikas stoppkaader animatsioon. Esimesel päeval tegelesid laagrilised idee leidmise ja seejärel animatsiooni ettevalmistustega. Tehnikast valiti nii plastiliini-, lamenukk-, kui ka legoanimatsiooni. Vahepaladena vaatasime väga eriilmelisi animatsioone eri tehnikates. Teisel päeval jätkusid ettevalmistused ja õnneks jõuti ka kõige tähtsamani- animeerimiseni. Kolmandal päeval tuli jõuda animeerimisega ühele poole ja jõuda ka animatsiooniklipp kokku monteerida ja helindada. Õnneks said kõik animatsioonid edukalt valmis. Laagri juhendajad veendusid kiirelt, et tegemist on imelise ja andeka pundiga, milline õnn, et selline vahva kamp laagris kokku sai! Aitäh osalistele!

Laager “Suvi ja fantaasia”

11.-13.augustini toimus laager “Suvi ja fantaasia”, milles osalejad said rakendada oma fantaasiat ja loovust nii muusikaliselt improviseerides pillimängus kui ka loovates kunstilistes tegevustes.
K
aunistati lillepotti lilleseade tarbeks, rakendades põnevaid värvilahendusi ja ideid. Lisaks loodi kivikestest, puuokstest ja käbidest fantaasiarikkaid dekoorelemente.
Samuti õpiti, mis on mandala ja kuidas seda moodustada. Lõpptulemusena loodi uhked mandalad nii looduslikest vahenditest kui ka pärlitest. Viimaks valmisid enda kaunistatud lillepottidesse samblast, kõrrelistest, sõnajalgadest ning mitmetest teistestki looduses leiduvatest taimedest ja lisaks õpilaste kujundatud vahvatest kividest ning puuokstest kompositsioonid.
Õpilased said oma fantaasia kohaselt endale ka lõunaeinet valmistada ja oma loomingut ka fotografeerida.
Näiteks kujundati viinerist ja lehttaignast erinevaid vahvaid tegelasi ning sinna juurde ka aedviljadest liblikaid ja lilli. Ka puuviljalõike kujundati suure huviga mitmel erineval moel.
Muusikatunnis tehti tutvust ksülofoni, kellamängu ja käsikelladega. Tähemärkide järgi õppisid lapsed nendel lugusid mängima. Igaüks sai pillil ka oma fantaasialoo mängida, pannes sellele ise pealkirja.  Õpiti ära kaks laulu.
Laager lõppes väikese esinemiskavaga, millest lapsed usinalt osa võtsid.

Suur aitäh kõikidele tublidele, tegusatele ja rõõmsameelsetele laagris osalenutele!

Fantaasiat jagus laagris küll ja rohkemgi veel!